Pentagon wydał 1,5 bln USD na wojny po 11.09.2001 r.

Opublikowano: 31.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Według szacunków, opublikowanych przez Pentagon, koszty wojen rozpoczętych po 11 września 2001 roku w ramach strategii Rumsfelda-Cebrowskiego, przekroczyły 1,5 biliona USD. Główne wydatki poniesiono w czasie drugiej kadencji prezydenta Jerzego Busha młodszego i pierwszej kadencji Baracka Obamy.

Ale Uniwersytet Browna podważa te dane. Według danych tego uniwersytetu, rzeczywiste koszty amerykańskich wojen czterokrotnie przewyższyły ogłoszoną kwotę, czyli w rzeczywistości wyniosły ok. 5,6 biliona USD.

Przedstawiane jako „globalna wojna z terroryzmem”, działania te były de facto próbą realizacji strategii amerykańskiego admirała [polskiego pochodzenia] Artura Cebrowskiego, mającej na celu zniszczenie struktur państwowych i społeczeństw tej części świata, która nie jest związana z globalną gospodarką.

Tłumaczenie: Grzegorz Grabowski
Na podstawie: Voltairenet.org[1] [2] [3] [4]
Źródło: Voltairenet.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Sam Irak kosztował 3 już 10 lat temu.