Pentagon wydał 1,5 bln USD na wojny po 11.09.2001 r.

Opublikowano: 31.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 530

Według szacunków, opublikowanych przez Pentagon, koszty wojen rozpoczętych po 11 września 2001 roku w ramach strategii Rumsfelda-Cebrowskiego, przekroczyły 1,5 biliona USD. Główne wydatki poniesiono w czasie drugiej kadencji prezydenta Jerzego Busha młodszego i pierwszej kadencji Baracka Obamy.

Ale Uniwersytet Browna podważa te dane. Według danych tego uniwersytetu, rzeczywiste koszty amerykańskich wojen czterokrotnie przewyższyły ogłoszoną kwotę, czyli w rzeczywistości wyniosły ok. 5,6 biliona USD.

Przedstawiane jako „globalna wojna z terroryzmem”, działania te były de facto próbą realizacji strategii amerykańskiego admirała [polskiego pochodzenia] Artura Cebrowskiego, mającej na celu zniszczenie struktur państwowych i społeczeństw tej części świata, która nie jest związana z globalną gospodarką.

Tłumaczenie: Grzegorz Grabowski
Na podstawie: Voltairenet.org[1] [2] [3] [4]
Źródło: Voltairenet.org


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 31.08.2018 16:53

    Sam Irak kosztował 3 już 10 lat temu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.