Pentagon przetestuje w kosmosie bombę neutronową

Opublikowano: 10.05.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 8

W 2023 roku Pentagon zamierza przetestować na orbicie okołoziemskiej broń neutronową, przeznaczoną do przechwytywania rakiet balistycznych – pisze “Defense One”. Finansowanie przedsięwzięcia zostało przewidziane w projekcje budżetu na 2020 rok finansowy.

Tym sposobem Stany Zjednoczone planują przeciwstawić się możliwościom Chin, Rosji, Korei Północnej i Iranu odnośnie zestrzeliwania satelitów na orbicie okołoziemskiej.

Jak przypomina portal “Defense One”, to już nie pierwszy raz, kiedy Departament Obrony USA przygląda się takiej broni. W 1989 r. Stany Zjednoczone wystrzeliły w kosmos neutralną wiązkę cząstek w ramach eksperymentu o kryptonimie BEAR (Beam Accelerator Aboard a Rocket) i testy zakończyły się sukcesem. Obecnie wiadomo już, jak zmniejszyć rozmiary takiej broni.

“Planowane eksperymenty nie naruszają “Traktatu o przestrzeni kosmicznej”, ponieważ działo laserowe nie jest bronią masowego rażenia” – podkreślono.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o