Pentagon przetestuje w kosmosie bombę neutronową

Opublikowano: 10.05.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 606

W 2023 roku Pentagon zamierza przetestować na orbicie okołoziemskiej broń neutronową, przeznaczoną do przechwytywania rakiet balistycznych – pisze “Defense One”. Finansowanie przedsięwzięcia zostało przewidziane w projekcje budżetu na 2020 rok finansowy.

Tym sposobem Stany Zjednoczone planują przeciwstawić się możliwościom Chin, Rosji, Korei Północnej i Iranu odnośnie zestrzeliwania satelitów na orbicie okołoziemskiej.

Jak przypomina portal “Defense One”, to już nie pierwszy raz, kiedy Departament Obrony USA przygląda się takiej broni. W 1989 r. Stany Zjednoczone wystrzeliły w kosmos neutralną wiązkę cząstek w ramach eksperymentu o kryptonimie BEAR (Beam Accelerator Aboard a Rocket) i testy zakończyły się sukcesem. Obecnie wiadomo już, jak zmniejszyć rozmiary takiej broni.

“Planowane eksperymenty nie naruszają “Traktatu o przestrzeni kosmicznej”, ponieważ działo laserowe nie jest bronią masowego rażenia” – podkreślono.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.