Pentagon planuje stworzyć latające lotniskowce

Opublikowano: 13.11.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 610

Lotniskowce używane przez marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych stanowią o realnej sile tej najpotężniejszej armii świata. To jednak nie wystarcza tamtejszym wojskowym i Pentagon ogłosił, że zaczynają się prace nad technologią, która zapewni rozszerzenie arsenału o latające lotniskowce.

Wstępny plan zakłada, aby zaadaptować wielkie samoloty i przystosować je do tego, aby były zdolne do przenoszenia wielu dronów. Jednym z wymagań funkcjonalnych jest też zapewnienie możliwości startu i lądowania bezzałogowców. Według amerykańskich mediów możliwe jest zastosowanie samolotów wojskowych na przykład C-130 Hercules z koncernu Lockheed Martin. Tworzenie latającego lotniskowca ma się odbyć przy minimalnych zmianach w konstrukcji maszyny bazowej.

Obecnie drony zdolne do podejmowania działań bojowych zaczynają wypierać standardowe myśliwce i bombowce. Stosowanie obecnie konstrukcje bezzałogowców są w stanie działać autonomicznie, a ewentualne ich zestrzelenie przez wroga nie implikuje tak poważnych konsekwencji jak w przypadku maszyn załogowych.

Amerykanie planują znaczne poszerzenie możliwości prowadzenia operacji lotniczych tego typu, ale aby można było działać skutecznie drony muszą być bardziej mobilne i mniej zależne od lądowisk. Budowę prototypu latającego lotniskowca ma koordynować agencja DARPA, a pierwsze egzemplarze spodziewane są w ciągu najbliższych czterech lat. Agencja zbiera obecnie oferty potencjalnych wykonawców.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. niewolnik 13.11.2014 20:02

    Niewiarygodne co można zrobić za drukowane pieniądze bez pokrycia.

  2. BrutulloF1 13.11.2014 20:14

    Taki lotniskowiec musiałby przenosić oprócz paliwa jedynie broń antyrakietową ponieważ byłby idealnym celem dla takiej broni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.