Pęknięcie pod japońską elektrownią atomową

Opublikowano: 19.02.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 589

Jeszcze jedna elektrownia atomowa w Japonii znajduje się nad potencjalnie aktywnym uskokiem geologicznym. Początkowe wnioski specjalistów opierają się na wizualnych oględzinach skał w okolicach elektrowni Higashidori w północnej prefekturze Aomori – poinformował Zarząd ds. Nadzoru w Sferze Energetyki Jądrowej kraju.

Jeśli negatywne przypuszczenia zostaną potwierdzone, władze zażądają od operatora Tohoku Electric Power Company wdrożenia w elektrowni pewnych środków na rzecz ochrony przed możliwym trzęsieniem ziemi. Elektrownia atomowa Higashidori jest drugą elektrownią, pod którą wykryto uskok geologiczny. Wcześniej podobne zjawisko zauważono pod blokiem energetycznym elektrowni Tsuruga.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.