Pekin chce Nagrody Nobla dla naukowców z Wuhan

Opublikowano: 26.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 898

Mimo, że coraz więcej dowodów wskazuje na to, że to Chiny stoją za stworzeniem SARS-CoV-2, rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych CHRL w Pekinie wydał niezwykłe oświadczenie. Jest przekonany, że pracownicy laboratorium w Wuhan powinni otrzymać… Nagrodę Nobla.

Nie ma dokładnego potwierdzenia, że wyciek wirusa COVID-19 miał miejsce w jednym z laboratoriów Wuhan Instytutu Wirusologii WIV. Ta instytucja posiada laboratorium P4 (poniższe zdjęcia pokazują bardzo luźne zasady bezpieczeństwa panujące w Wuhan, które po wybuchu pandemii zaostrzono – przypis WM). To miejsce o najwyższym poziomie bezpieczeństwa, w którym można pracować z najgroźniejszymi patogenami.

Laboratorium znajduje się obok targu owoców morza w mieście Wuhan, a to stamtąd rozpoczęły się masowe infekcje koronawirusem. Systemy bezpieczeństwa, zasady pracy pracowników i wszystko w P4 jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, a zaniedbanie ze strony naukowców jest po prostu niemożliwe. Dlatego ta wersja została natychmiast wykluczona.

Dochodzenia i inspekcje przeprowadzone przez Biały Dom wykazały, że personel laboratorium zaraził się COVID-19 przed wybuchem epidemii. Chińskie władze starannie ukrywają ten fakt. Wiadomo też, że na koronawirusa zmarła żona jednego pracownika laboratorium, a to jeszcze przed pandemią.

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian próbuje odwrócić uwagę opinii publicznej od laboratorium. Twierdzi, że nie jest to wina naukowców WIV. Wręcz przeciwnie, eksperci z Wuhan jako pierwsi zidentyfikowali sekwencję genomową COVID-19 i odkryli nowego wirusa.

Zhao Lijian narysował analogię do Luca Montiera, który odkrył wirusa AIDS. Wielki naukowiec otrzymał za swoje odkrycie Nagrodę Nobla. Dlatego też, Lijian jest pewien, że drużyna z Wuhan również powinna zostać nagrodzona.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.