Pat King – ponad 110 dni w więzieniu bez wyroku

Opublikowano: 12.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1601

Kilka miesięcy po zakończeniu Konwoju Wolności niektórzy liderzy ruchu wciąż pozostają w więzieniu. Wśród nich jest Pat King. Minęło 113 dni odkąd został aresztowany. Jest oskarżony razem z Tysonem George’em Billingsem, znanym jako „Freedom George”, aresztowanym dzień później. Kingowi i Billingsowi sąd wciąż odmawia prawa do zwolnienia za kaucją.

Policja nigdy nie ujawniła pełnej listy aresztowanych. Wiadomo jednak, że co najmniej kilka mniej znanych osób zaangażowanych w protest wciąż jest w więzieniu i czeka na procesy.

Joao Velloso, profesor prawa z University of Ottawa, mówi, że King i Billings najprawdopodobniej odsiedzieli już więcej czekając na proces, niż będzie wynosił wymiar kary, jeśli zostaną skazani.

Inni aresztowani podczas protestów w Ottawie, na przykład Tamara Lich czy Chris Barber, również czekają na proces, ale wyszli za kaucją. Są aktywni w mediach społecznościowych, promują ruchy podobne do Konwoju Wolności, udzielają się w kampaniach wyborczych czy piszą o planowanych demonstracjach.

Melissa McKee, pastor z Ottawa’s Capital City Bikers’ Church, która stara się regularnie odwiedzać Kinga, mówi, że mężczyzna jest przybity i rozczarowany działaniem systemu sprawiedliwości. McKee dodaje, że nieważne co ludzie sądzą o Kingu, to trzymanie kogoś przez tyle czasu w więzieniu jest niesprawiedliwe za publikowanie na „Facebooku” filmów na żywo z przebiegu protestu.

King jest oskarżony o zakłócanie porządku i zachęcanie do zakłócania porządku, zachęcanie do łamania zakazów sądowych i zachęcanie do przeszkadzania w pracy policji. W kwietniu podczas przesłuchania w sprawie możliwości wyjścia za kaucją, dodatkowo oskarżono go o krzywoprzysięstwo i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości. Dowody przedstawiane w sprawie Kinga są objęte zakazem publikacji.

Velloso zauważa, że około 80 proc. osób w więzieniach jest w podobnej sytuacji co King – czyli czeka na proces i spędziło już za kratami tyle czasu, że zwolni ich to z odbywania zasądzonej kary. W Ontario i w większości pozostałych prowincji ponad połowa więźniów czeka na proces i wyrok.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. miskolabor 12.06.2022 17:40

    A tyle mówi się o praworządności Polski… jedna wielka hipokryzja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.