Paszporty covidowe staną się „światowym świadectwem zdrowia”

Opublikowano: 18.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1896

Tuż po szczycie Business 20 (B20) na Bali, podczas którego indonezyjski minister zdrowia Budi Gunadi Sadikin wezwał do „cyfrowego świadectwa zdrowia zgodnego ze standardami WHO”, grupa G20 wezwała do międzynarodowej współpracy w celu wykorzystania sukcesu „cyfrowej certyfikacji COVID-19” na potrzeby przyszłej reakcji na pandemie.

„Wspieramy […] wysiłki na rzecz wzmocnienia zapobiegania przyszłym pandemiom i reagowania na nie, które powinny wykorzystywać i opierać się na sukcesie istniejących standardów i cyfrowych certyfikatów COVID-19” — głosi deklaracja przywódców G20 z Bali, 2022 r.

„Doceniamy znaczenie wspólnych standardów technicznych i metod weryfikacji, w ramach IHR (2005), w celu ułatwienia bezproblemowych podróży międzynarodowych, interoperacyjności oraz uznawania rozwiązań cyfrowych i niecyfrowych, w tym dowodu szczepień” – czytamy w paragrafie 23 deklaracji przywódców G20 z Bali. „Popieramy ciągły międzynarodowy dialog i współpracę w zakresie tworzenia godnych zaufania globalnych cyfrowych sieci zdrowotnych w ramach wysiłków na rzecz wzmocnienia zapobiegania przyszłym pandemiom i reagowania na nie, które powinny wykorzystywać i opierać się na sukcesie istniejących standardów i cyfrowych certyfikatów COVID-19”.

W osobnym, ale podobnym dokumencie, G20 wydało aktualizację, która dodaje: „Będziemy starać się zmierzać w kierunku interoperacyjności systemów, w tym mechanizmów potwierdzających dowód szczepienia, przy jednoczesnym poszanowaniu suwerenności krajowych polityk zdrowotnych i odpowiednich przepisów krajowych, takich jak ochrona danych osobowych i udostępnianie danych”.

Wsparcie G20 dla cyfrowych świadectw zdrowia, które zawierają dowód szczepienia, czyli paszportów szczepionek, jest zgodne z zaleceniami ze szczytu B20 na początku tego tygodnia. Zgodnie z 132-stronicowym komunikatem końcowym B20 „Indonezja 2022: Zalecenia polityczne dla G20”, kraje członkowskie powinny „Promować dalszą wymianę i strategiczne wykorzystanie i dzielenie się nauką, technologią i odpowiednimi danymi do wykrywania kryzysów, tworząc globalne ramy koordynacji dla przyszłego łagodzenia kryzysu”. Te zalecenia dotyczące polityki obejmują między innymi „przyjęcie dokumentacji cyfrowej certyfikatów COVID-19”.

Pierwszego dnia szczytu B20 minister zdrowia Indonezji Budi Gunadi Sadikin powiedział, że kraje G20 powinny przyjąć „cyfrowe świadectwo zdrowia zgodne ze standardami WHO” i że zamierzają wprowadzić ten rodzaj paszportu szczepionkowego do „międzynarodowych przepisów zdrowotnych”.

„Pozwólmy, aby cyfrowe świadectwo zdrowia zostało uznane przez WHO – jeśli zostałeś odpowiednio zaszczepiony lub przetestowany – wtedy możesz się przemieszczać” — powiedział Budi Gunadi Sadikin, indonezyjski minister zdrowia na szczycie B20 2022. „Kraje G20 uzgodniły ten cyfrowy certyfikat zgodnie ze standardem WHO i przedstawimy go na kolejnym Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w Genewie jako rewizję międzynarodowych przepisów zdrowotnych”. „Pozwólmy, aby WHO uznało cyfrowe świadectwo zdrowia – jeśli zostałeś odpowiednio zaszczepiony lub przetestowany – wtedy możesz się przemieszczać” – dodał indonezyjski minister zdrowia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Sociable”
Źródło: Goniec.net

34

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Irfy 18.11.2022 11:00

    A to szubrawcy. Ciekawe, co na to przemysł turystyczny? Nie każdy będzie miał ochotę brać udział w medycznych eksperymentach albo dawać łapówki. Szczególnie, kiedy wyjazd miałby się odbywać całą rodziną. Kolejną kwestią są “uchodźcy”, czyli nielegalni imigranci zasiłkowi. Oni też będą musieli mieć “paszporty niewolnika”, czy po staremu będą włazili gdzie chcą i jak chcą, jeśli tylko uda im się pokonać zabezpieczenia graniczne?

    A może dodajmy do tego zastrzeżenie, że każdego “nielegała” złapanego bez “świadectwa zdrowia”, będzie się deportowało do Burundi albo Etiopii? Tamtejszym rządom można za to coś odpalić. Dochodzi jeszcze jedna kwestia. Jakież to “szczepionki” mają wchodzić w skład “świadectwa zdrowia”? Że niby preparat na covid, który nie chroni ani przed zakażeniem, ani przed rozprzestrzenianiem?

    Poza tym co z zakazem dyskryminacji ze względu na stan zdrowia? Ludzie zakażeni HIV nie będą mogli się przemieszczać? No bo jakoś nie wynaleziono na to szczepionki. Na katar też nie. To jak z tym będzie?

  2. replikant3d 18.11.2022 20:59

    ,,Irfy,, to tylko ,,pretekst,, do zamordyzmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.