Pastor Artur Pawłowski uznany za winnego „podżegania”

Opublikowano: 03.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3152

Pastor Artur Pawłowski z Kanady został uznany za winnego do podżegania do przemocy za wygłoszenie kazania dla uczestników Konwoju Wolności w Albercie w pobliżu przejścia granicznego w Coutts w ubiegłym roku — donosi obecny na sali dziennikarz „Rebel News” Ezra Levant.

Sędzia Gordon Krinke uznał, że kazanie pastora Pawłowskiego nie było chronione wolnością słowa ani wolnością wyznania, gdyż kaznodzieja „podżegał” słuchaczy do łamania prawa. Uznał ponadto, że gdy Pastor Pawłowski odniósł się do ruchu „Solidarności” w Polsce, było to podżeganie do paraliżu kraju, tak jak robiono to w Polsce w czasach radzieckich. Sędzia powiedział, że jest przekonany „ponad wszelką wątpliwość”, że to wszystko było przestępstwem.

Sędzia stwierdził, że mowa pastora Pawłowskiego skłoniła kierowców ciężarówek do zablokowania autostrady, a to jest tzw. infrastruktury krytycznej, więc skazał go na podstawie ustawy o ekoterroryzmie.

Prokuratorzy powiedzieli podczas procesu Pawłowskiego w Lethbridge, że jego pełne pasji przemówienie do kierowców ciężarówek przekonało ich do pozostania na przejściu granicznym przez kolejne dwa tygodnie. Krinke uznał również Pawłowskiego za winnego złamania nakazu zwolnienia.

Sprawa Pawłowskiego jest również ważna w kontekście obecnej kampanii wyborczej w prowincji, w której premier Danielle Smith próbuje uzyskać drugą kadencję. W marcu NDP opublikowała nagranie rozmowy telefonicznej między Smith a Pawłowskim, w której słychać, jak oferuje mu pomoc i mówi, że zarzuty przeciwko niemu są zakorzenione w uprzedzeniach politycznych. Komisarz Alberty ds. etyki bada rozmowę.

Smith powiedziała, że ​​ograniczyła swoje zaangażowanie do przypomnienia swojemu ministrowi sprawiedliwości – do czego ma prawo – o nadrzędnej wytycznej, że każda sprawa powinna być prowadzona tylko wtedy, gdy leży w interesie publicznym i ma rozsądną szansę sukcesu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.