Partie obłowią się na subwencjach

Opublikowano: 16.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 553

Rekordowa frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych to świetna wiadomość dla wszystkich ogólnopolskich ugrupowań, ponieważ otrzymają one największe w historii pieniądze w ramach subwencji budżetowej. Obłowią się również „antysystemowcy” z Konfederacji, zaś rocznie na konta ich partii wpływać będzie prawie siedem milionów złotych.

Przed dziewięcioma laty Sejm zdecydował się na obniżenie partyjnych subwencji o blisko połowę, dlatego teraz padnie absolutny rekord pod względem wydatków na działalność ugrupowań znajdujących się w parlamencie. Będą one łącznie kosztować podatników 69,7 mln zł, podczas gdy w poprzedniej kadencji było to blisko 11 mln zł, a więc dokładnie 58,2 mln zł.

Najwięcej zgarnie oczywiście zwycięzca wyborów. Prawo i Sprawiedliwość będzie rocznie otrzymywać 23,3 mln zł przy 18,5 mln zł w ciągu minionych czterech lat. Platforma Obywatelska co prawda będzie musiała podzielić się wpływami z pozostałymi podmiotami wchodzącymi w skład Koalicji Obywatelskiej, lecz i tak otrzyma 19,9 mln zł rocznie. Blisko 11,4 mln zł otrzyma Sojusz Lewicy Demokratycznej, natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe dostanie 8,3 mln zł rocznie.

Znacząco wzbogacą się także przeciwnicy „rozdawania pieniędzy podatników”, a więc przedstawiciele Konfederacji. Sojusz konserwatywnych liberałów i narodowców, o ile w ramach antysystemowości nie zrezygnuje z subwencji, będzie dostawał dokładnie 6,8 mln zł rocznie.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 16.10.2019 12:58

    Subwencje są bajką dla frajerów. Wystarczy policzyć – jeden bilboard w wa-wie to koszt od 5000-7000zł na tydzień. POPISik wywiesił ok 500 bilboardów na całą wa-wę per partia – co w najlepszym wypadku daje 2 500 000 – a to tylko sama wa-wa i tylko billboardy – a przecież są inne miasta, wiele dróg expresowych, wojewódzkich gdzie takie same trzeba umieścić, konwencje i festyny. Naprawdę wierzycie że kasa z subwencji wystarczy na to wszystko? Że członkowie partii płacą aż tak wysokie składki?

    Tu o prawdziwych źródłach finansowania partii, skąd biorą tak gigantyczne pieniądze :
    https://www.youtube.com/watch?v=KSGJlW-SQ4Q

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.