Partia Piratów zyskuje popularność na Islandii

Opublikowano: 21.05.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń wpisu: 1

Najnowsze badania opinii publicznej, które były przeprowadzane przez Instytut Gallupa dowodzą, że Partia Piratów jest obecnie jedną z najpopularniejszych w kraju. Wyniki badania pokazują, że partia cieszy się teraz 30 procentowym poparciem wśród narodu.

Popularność Piratów wzrosła sześciokrotnie od czasu ostatnich wyborów w 2013 roku.

Prawie każdy wyborca, który poparł w 2013 roku Partię Piratów, nadal oddałby na nich swój głos.

Największa grupa osób, która zaczęła popierać Piratów była zwolennikami Partii Postępu/ Framsóknarflokkurinn. Drugą grupę stanowią wyborcy, który głosowali w 2013 roku na partie, które nie weszły do parlamentu. Natomiast trzecia grupa to ludzie, którzy popierali Partię Jasna Przyszłość, która podobnie jak Partia Piratów jest stosunkowo nowa.
Ponadto Piraci otrzymali także duże poparcie od tych, którzy popierali Partię Niepodległości, będącą w koalicji z Partią Postępu.

Jak wynika z analiz, które przeprowadził prof. Gunnara Helgi Kristinssona z Uniwersytetu Islandzkiego, Partia Piratów rośnie w siłę i ma coraz większe poparcie kosztem tradycyjnych, starych już partii, z których naród jest coraz mniej zadowolony.

Źródło: icelandnews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Alabama i Islandia przyjęły nowe ustawy o aborcji

Gigantyczne odszkodowanie dla WikiLeaks

Islandczycy nadal będą łowić wieloryby



Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o
pl Polski
X