Piraci otrzymali mandat do utworzenia nowego rządu

Opublikowano: 04.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 668

Przedstawicielka Partii Piratów Birgitta Jónsdóttir została formalnie upoważniona przez Prezydenta Islandii do utworzenia rządu. Jest to trzecia próba stworzenia koalicji rządzącej.

Jónsdóttir została wezwana przedwczoraj do Bessastadir przez prezydenta Jóhannessona. Po krótkim spotkaniu Jóhannesson ogłosił dziennikarzom, że Jónsdóttir otrzymała od niego mandat do utworzenia koalicji rządzącej.

Partia Piratów zajęła trzecie miejsce w wyborach parlamentarnych, które odbyły się ponad miesiąc temu. Od tego czasu żadnej z prowadzących partii nie udało się utworzyć koalicji rządzącej, a Jónsdóttir jest przedstawicielem trzeciej partii, która otrzymała mandat prezydencki.

Wcześniejsze próby podejmowali przywódcy Partii Niepodległości i Partii Zieloni-Lewica jednak negocjacje z innymi partiami nie przyniosły żadnych rezultatów.

Partia Piratów w nowym parlamencie ma dziesięciu posłów i aby utworzyć rząd większościowy, który składać się będzie z przynajmniej 32 parlamentarzystów, Jónsdóttir musi znaleźć „wspólny język” z innymi partiami.

Autorstwo: m.m.n.
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.