Partia Brexit zwycięzcą wyborów do PE w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 27.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 262

Partia Brexit jest niezaprzeczalnym zwycięzcą wyborów do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii (zdobyła 28 mandatów). Zaraz za nią wysoko stoją Liberalni Demokraci (15 mandatów), z kolei torysi i laburzyści ponieśli sromotna porażkę.

Lider Partii Brexit, Nigel Farage zapowiedział już, że jest gotów pokonać torysów i laburzystów w wyborach powszechnych. Teraz natomiast świętuje on zwycięstwo swojej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których Brexit Party otrzymała 28 mandatów z 64.

Liberalni Demokraci, którzy zajęli drugie miejsce, otrzymali 15 mandatów, laburzyści – 10, Partia Zielonych – 7, a torysi – 3 (stracili 15 mandatów).

W wywiadzie dla radia BBC Nigel Farage powiedział: „Po tym, jak zwiodły nas dwie partie, które złamały swoje obietnice – zdobyliśmy zwycięstwo w tych wyborach w sprawiedliwym i dramatycznym stylu. Dwa systemy partyjne nie służą obecnie nikomu tylko samym sobie. Utrudniają modernizację polityki… Zamierzamy ich pokonać.”

Partie antybrexitowe, które opowiadają się za drugim referendum, zdobyły łącznie 40 proc. głosów, w porównaniu z 35 proc. dwóch partii, które chcą opuścić Unię Europejską bez umowy.

Zastępca lidera Liberalnych Demokratów Jo Swinson powiedziała, że wynik wyborów „powinien dać nadzieję dla wszystkich tych, którzy chcą powstrzymać Brexit” i „nie powinni się poddawać bez walki”.

Partia Brexit Nigela Farage’a zwyciężyła wyborach do Parlamentu Europejskiego w każdym regionie Anglii (za wyjątkiem Londynu, gdzie triumfowali Liberalni Demokraci) oraz w Walii. Z kolei w Szkocji najwięcej głosów zdobyła SNP, a w Irlandii Północnej wyniki zostaną podane we wtorek.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o