Parlament Izraela zakazał klonowania ludzi

Opublikowano: 28.05.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 246

Kneset (parlament izraelski) rozszerzył prawo do zakazu klonowania ludzi przez kolejne cztery lata, podaje “Jerusalem Post”. „Klonowanie ludzi będzie nielegalne aż do roku 2020, zgodnie z zatwierdzonym w poniedziałek prawem, nawet jeśli technologia staje się dostępna” – pisze gazeta.

Według publikacji, ustawa, która została zatwierdzona przez parlament, „zakazuje jakichkolwiek czynności związanych z klonowaniem człowieka bez określenia metod klonowania”. “Jerusalem Post” zauważa, że „ustawa ma na celu zapobieganie wszelkim próbom obejścia zakazu poprzez nowe technologie, których jednak nie wskazano w dokumencie bezpośrednio”.

Jednocześnie izraelscy prawodawcy widzą różnicę między klonowaniem i rozwojem technik medycznych, które „teoretycznie mają potencjał, aby doprowadzić do powstania kopii człowieka” – pisze gazeta. „Naszym pragnieniem jest, aby promować badania medyczne, jak dalece jest to możliwe, ale widzimy różnice między badaniami i eksperymentami na ludziach oraz klonowaniem (człowieka)” – “Jerusalem Post” cytuje wypowiedź Uri Makleva, szefa komisji Knesetu do spraw Nauki i Technologii.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o