Paralizatory dla SOK i straży leśnej

Opublikowano: 14.09.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 600

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce zmienić zasady stosowania środków przymusu bezpośredniego przez podległe mu służby. Według proponowanych zmian szerszy byłby dostęp służb do paralizatorów. Mogłaby z nich korzystać Straż Ochrony Kolei, straż leśna, straż rybacka i straż łowiecka.

W paralizatory miałaby nawet zostać wyposażona pilnująca porządku w parlamencie Straż Marszałkowska.

Zrezygnowano natomiast z pomysłu aby policjant mógł używać broni bez wcześniejszego ostrzeżenia. W projekcie znalazł się zakaz posiadania broni palnej przez oddziały zwarte, wykorzystywane między innymi do tłumienia demonstracji. Wyjątkiem ma być sytuacja w której w kraju zostałby wprowadzony stan wyjątkowy. Policjant będzie za to mógł zakładać zatrzymanym zasłonę na twarz, “by ograniczyć agresywne zachowania”, i założyć blokadę na kolano, “by uniemożliwić ucieczkę”.

Opracowanie: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. adambiernacki 14.09.2012 10:26

  Zaczęło się.

 2. Stanlley 14.09.2012 11:32

  Widzę pewien schemat jak w przypadku projektu odnośnie podatku katastralnego : drakoński projekt i duży sprzeciw – następnie wspaniałomyślny rząd zmienia projekt na bardziej łągodny i w oczach tłumu wygląda na tego dobrego glinę… następnym krokiem będzie prawo dla policjanta by strzelać bez ostrzeżenia – skoro ludzie już się przyzywyczają i zaakceptują powszechne urzywanie paralizatorów jako środka pomagającego w legitymowaniu “podejrzanych”.

 3. MilleniumWinter 14.09.2012 15:58

  A kiedy w końcu jakaś ustawa pozwalająca bronić się obywatelom!?

 4. 8pasanger 14.09.2012 16:00

  @ Stanley zgadzam się. Chociaż ja osobiście uważam ,że policjant w pewnych sytuacjach powinien mieć prawo do użycia broni bez ostrzeżenia.Ma je i dzisiaj w stanie wyższej konieczności w obronie życia swojego lub cudzego.Sytuacja kiedy policjant musi zatrzymać lub też wie ,że może mieć do czynienia z osobą uzbrojoną w broń palną.Pomyślcie -jeśli ktoś na komendę ręce do góry nie wyciągnie rąk z kieszeni i ma w tej kieszeni broń -policjant musi mieć szansę na przeżycie na służbie. To i tylko to mam na myśli gdyż o pospolitej w Polsce obecnie patologii kiedy policjanci(specjalnie pisani małą literą)leją pałami bez uzasadnienia lub też złamią komuś żuchwę gdy osoba ta miała założone z tyłu kajdanki(słynna sprawa Drozdowski p-ko Polsce w Strasburgu. Policjant to obywatel jak każdy i jeśli popełnia przestępstwo to nie może być dla niego taryfy ulgowej.Cała ta gadanina o przepisach to mielenie kału i moczu -niech sądy i prokuratury oraz policja zaczną przestrzegać prawaoraz realnie dbać o bezpieczeństwo i robić coś więcej niż odmowa reakcji na bandytyzm widoczny gołym okiem a nie łapanie ludzi na pierdołach
  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/634659,sygnaly-od-czytelnikow-policjanci-lapia-pieszych-zza-slupa,id,t.html Od siebie dodam ,że po Moście Teatralnym od co najmniej 20 lat jeżdżą tylko tramwaje i rowerzyści -w ogóle nie wiadomo po co tam jest sygnalizacja świetlna dla pieszych chyba po to by miasto miało komu płacić za konserwację świateł 20 000rocznie a policja gdzie łapać ludzi na mandaty w miejscu gdzie od dawna nie było żadnego wypadku.

 5. LeeFu 14.09.2012 16:17

  No jasne…Co trzeci porazony umrze..ALe co tam? Ochroniarskim firma tez to niedlugo dadza a wtedy bedzie sie dzialo 🙁

 6. poko 14.09.2012 18:53

  Bo to jest tak , albo my albo oni, chyba wiecie o czym tu pisze.
  Kiedyś pod koniec lat 50 mój Ojciec rozbroił takiego gnoja milicjanta, który się napił i wymachiwał pukawką na jakieś zabawie w mieści i zadzwoni
  ł na milicje to mu jeszcze podziękowali że nikomu nic się nie stało\Ojciec
  nie był w ormo ani innych takich firemkach\ po prostu młody i wysportowany i świeżo po wojsku. Ciekawe co by było dzisiaj w takiej sytuacji, jaki by był obrót sprawy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.