Paralizator dla każdego brytyjskiego policjanta

Opublikowano: 24.06.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 321

Każdy policjant z Wielkiej Brytanii będzie miał taser czyli paralizator elektryczny, aby skuteczniej walczyć z przemocą, przewiduje Nick Adderley z policji w Northamptonshire. Urządzenia będą wydawane w każdej jednostce, aby powstrzymać rosnąca liczbę ataków na służby. Dozbrojenie policji ma nastąpić w ciągu trzech lat.

Paralizatory będą wydawane jako standardowe wyposażenie ochronne, obok pałek i kajdanek, aby zniechęcić przestępców i chuliganów. Działania tego typu to konieczność przekonuje oficer. Tylko na terenie mu podległym, odnotowano prawie 50% wzrost napaści na funkcjonariuszy policji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Pan Adderley rozważa uczynienie z policji w Northamptonshire pierwszej brytyjskiej siły, która uzbroi wszystkich swoich funkcjonariuszy w Tasery. Szacowany koszt zakupu to 220 000 funtów.

„Widzę jak zmienia się społeczeństwo, i to że w ciągu najbliższych kilku lat nie nastąpi duży zwrot w przeciwnym kierunku, dlatego uważam, że jest to właściwe. Musi istnieć reakcja na poziom przemocy wobec służb ratunkowych, zwłaszcza policjanci” – powiedział dla Sky News.

Wydatek jest spory ale potrzebny, policjanci po pobiciu czy ranieniu, zazwyczaj przebywają na zwolnieniu lekarskim od roku do czterech lat. A coraz częściej dochodzi właśnie do ciężkiego uszkodzenia ciała.

Jako pierwsi, dozbrojeni zostaną funkcjonariusze dzielnicowi, którzy często pracują sami w odizolowanych obszarach.

Plany policji budzą jednak obawy organizacji społecznych, które przytaczają statystyki – policjanci w okresie od stycznie 2016 roku do listopada 2018 roku, wielokrotnie używali Tasery bezzasadnie. Prądem porażono nawet dzieci w wieku 13 lat, osoby starsze, w tym 77-letniego emeryta i co najmniej 37 psów.

Amnesty International ostrzegała wówczas, że broń nie jest zabawką i wezwała oficerów do zaprzestania porażania ludzi.

Adderley broni swojego stanowiska: „Decyzje dotyczące użycia policyjnych paralizatorów nie były bezmyślne a oficerowie zapobiegali morderstwom, samobójstwom i walkom między przestępcami”.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.