Papieżu, jesteś heretykiem!

Opublikowano: 05.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3039

Do nieprzyjemnego incydentu doszło podczas pielgrzymki Papieża Franciszka do Grecji. Jednym z punktów trzydniowej wizyty były odwiedziny greckokatolickiej świątyni w Atenach. Tuż przed wejściem na zwierzchnika Kościoła katolickiego czekały tłumy. Nagle wyłonił się z nich starszy greckokatolicki duchowny, który zaczął krzyczeć w stronę Franciszka: „Papieżu, jesteś heretykiem!”.

Jego głos był tak donośny, że Papież z pewnością słyszał słowny atak pod swoim adresem, jednak nie zareagował na zaczepki. W pewnym momencie greckokatolicki duchowny upadł na chodnik, ale został podniesiony i odciągnięty przez policję.

Przybywając do Grecji z Cypru 4 grudnia, papież Franciszek udał się bezpośrednio z lotniska na spotkanie z prezydent Grecji Kateriną Sakellaropoulou, premierem Kyriakosem Mitsotakisem, a następnie liczną grupą przedstawicieli politycznych, obywatelskich i kulturalnych. „Tu narodziła się demokracja” – powiedział Franciszek. „Nie możemy jednak nie zauważyć z niepokojem, jak dzisiaj – i nie tylko w Europie – jesteśmy świadkami odwrócenia się od demokracji. Demokracja wymaga uczestnictwa i zaangażowania ze strony wszystkich, wymaga ciężkiej pracy i cierpliwości” – stwierdził.

Podobnie jak podczas wizyty na Cyprze i w Grecji podjął temat migrantów i uchodźców. Papież uważa, że migranci i uchodźcy to grupa ludzi, która potrzebuje teraz szczególnej opieki i pomocnej dłoni ze wszystkich krajów europejskich, nie tylko z Grecji. Jednak wiele krajów europejskich, „żerujących form nacjonalistycznego interesu własnego”, odmawia pomocy i sprawia, że ​​Unia Europejska wydaje się tracić swoją tożsamość jako „motor solidarności”. „Chciałbym raz jeszcze zachęcić do globalnej, wspólnotowej wizji w odniesieniu do kwestii migracji i wezwać do zwrócenia uwagi na najbardziej potrzebujących, aby proporcjonalnie do środków każdego kraju byli mile widziani, chronieni, integrowani, z pełnym poszanowaniem ich praw człowieka i godności” – podkreślił papież.

Dzisiaj Franciszek odwiedza obóz dla migrantów w pobliżu Mytilene na greckiej wyspie Lesbos. „Chciałbym raz jeszcze zachęcić do globalnej, wspólnotowej wizji w odniesieniu do kwestii migracji i wezwać do zwrócenia uwagi na najbardziej potrzebujących, aby proporcjonalnie do środków każdego kraju byli mile widziani, chronieni, integrowani, z pełnym poszanowaniem ich praw człowieka i godności” – podkreślił Papież i zapowiedział, że zabierze ze sobą do Włoch 50 migrantów.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 05.12.2021 15:36

    A brawo. Prawdziwy Chrześcijański duchowny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.