Papież zbiera wojsko! Będzie nowa krucjata?

Opublikowano: 16.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 612

Papież Franciszek gromadzi armię od 10-12 tysięcy dobrze wyszkolonych żołnierzy. Według L’Osservatore Romano papież część z tych wojsk może wysłać do Syrii.

Papież obecnie dysponuje jedną z najstarszych jednostek wojskowych na świecie. Papieska Gwardia Szwajcarska została założona w 1506 roku przez papieża Juliusza II. W całej historii tej prywatnej elitarnej jednostki liczba najlepszych byłych żołnierzy szwajcarskich nie przekraczała stu osób. Dlatego dla środowiska katolickiego zaskakująca była informacja, że teraz pod władzą papieża znajdzie się ponad 10 tys świetnie wyszkolonych żołnierzy.

Opinia publiczna zgromadzona wokół Watykanu podejrzewa, że działania stolicy papieskiej wynikają z niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie. L’Ossservatore Romano – gazeta – zaczęła żartować, że papież nie jest już głową Kościoła a dowódcą armii Boga. Według źródła papież nieoficjalnie powiedział, że konflikt na terenie Syrii jest świętą wojną, w której należy walczyć o przetrwanie każdego chrześcijanina.

Niedawna wizyta papieża Franciszka na terenie Ameryki Południowej i Środkowej częściowo związana była z rekrutacją. Podobne działania mają mieć miejsce w Polsce i Chorwacji, a w późniejszym okresie w Irlandii i na Filipinach.

Ciężko znaleźć jakieś szersze informacje na temat zwiększenia liczby Gwardii Papieskiej. Dlatego powinno się zadać pytanie, czy ONZ i państwa UE całkowicie ignorują ten fakt? I kolejne pytanie, czy możliwym jest ingerencja Watykanu w wojnę w Syrii?

Warto być na bieżąco, ponieważ informacje jakie docierają z pobocznych źródeł bywają bardzo zaskakujące.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: YourNewsWire.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.