Papież zachęca Europę do przyjęcia większej liczby imigrantów

Opublikowano: 28.05.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1114

Papież Franciszek wezwał do „budowania chrześcijańskiego modelu gospodarki”, w którym ma znaleźć się miejsce dla „zintegrowanych imigrantów”. Głowa Kościoła katolickiego uważa zresztą, że Europa z powodów demograficznych powinna otworzyć się jeszcze szerzej na przybyszy spoza kontynentu.

Ojciec Święty udzielił w Watykanie audiencji kierownictwu amerykańskiego Globalnego Funduszu Solidarności. W jej trakcie zachęcał osoby duchowne i świeckie należące do tej inicjatywy, aby dalej działały w kierunku „budowania chrześcijańskiego modelu gospodarki”.

Miałoby się w nim znaleźć miejsce dla „zintegrowanych imigrantów”. Zdaniem Franciszka osoby niezintegrowane mogą bowiem stanowić niebezpieczeństwo, także dla samych siebie.

Jednocześnie głowa Kościoła katolickiego twierdzi, że „większość z nas jest dziećmi lub wnukami migrantów”, a cały kontynent europejski rzekomo został stworzony właśnie przez samych imigrantów. Obecnie ma ich zaś potrzebować, żeby się rozwijać.

„Mamy zimę demograficzną, tam, gdzie nie ma dzieci, przyszłość jest coraz bardziej niepewna: pozwólmy tym dobrym ludziom przyjechać, ale musimy ich zintegrować!” – dodał Franciszek.

Na podstawie: Vaticannews.va/pl
Źródło: Autonom.pl

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 28.05.2022 16:22

    on chociaż jednego wziął na swoje pałace ze złota? Typowy lewacki hipokryta

  2. andi170 28.05.2022 18:34

    To nie papierze to Antychryst.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.