Papież kwestionuje karę dożywocia

Opublikowano: 18.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 131

Papież Franciszek podczas swojego pontyfikatu przywiązuje dużą uwagę do gardłowania przeciwko karze śmierci. Teraz głowa Kościoła katolickiego dodatkowo krytykuje również zasądzanie dożywotniego więzienia, ponieważ przestępcy mają z jej powodu mieć „zmniejszone prawo do posiadania nadziei”.

Ojciec Święty w weekend przyjął podczas swojej audiencji personel penitencjarny i kapelanów więziennych, dziękując zgromadzonym przede wszystkim za sposób realizowania przez nich służby, „który nie wyraża się jedynie poprzez konieczny nadzór, ale stanowi wsparcie dla najsłabszych”. Jego zdaniem pracownicy więziennictwa spotykają się bowiem w czasie swojej pracy ze „zranionym i zrujnowanym człowieczeństwem”.

Tym samym według Franciszka jego goście są pośrednikami pomiędzy więźniami a społeczeństwem, stąd nie powinni zamykać przed więźniami nadziei na „rozpoczęcie na nowo”. W tym kontekście Papież opowiedział się przeciwko karze dożywotnego więzienia, która mogłaby właśnie uniemożliwić więźniom nowego startu w swoim życiu.

Zwierzchnik Kościoła katolickiego jest znanym przeciwnikiem kary śmierci, lecz coraz częściej wypowiada się również przeciwko dożywociu. Najdobitniej mówił o tym w październiku 2014 roku, kiedy nazwał je „ukrytą karą śmierci”.

Na podstawie: VaticanNews.va/pl, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Szkoda, że oprawcy często odbierają nadzieję swoim ofiarom,
O tym księża/ biskupi/ sam Papierz chyba zapominają…

Radek
Użytkownik
Radek

Nadzieję właśnie Papierz im daje. Że pójdą do nieba. Dożywocie to głupia kara. Nie wnosi nic dla społeczeństwa i psychicznie niszczy człowieka i skazuje jego rodzinę, dzieci i żonę na cierpienie. Szczególnie za czyny których nie powtórzy. O wiele bardziej humanitarne są kary cielesne.

andrzej86
Użytkownik
andrzej86

Co z sprawiedliwością ?. Ta jak rozumiem w kk nie jest zbyt ważna. Jestem za karą śmierci .

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

To takie niehumanitarne. Przecież wszyscy w KK wiedzą, że taniej i szybciej spalić delikwenta na stosie po uprzednich “humanitarnych” torturach. Odezwał się Papa Frank, który w swej miłości i dobroci przeganiał bezdomnych ze swojego śmiesznego państewka.