Papież Franciszek znowu szokuje świat katolicki

Opublikowano: 27.03.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1773

Jak wiadomo, pierścień Rybaka symbolizuje nierozerwalną jedność między biskupem Rzymu i Kościołem, a całowanie go przez katolików jest wielowiekową tradycją. Ale papież Franciszek wprawił w osłupienie wiernych, naruszając tę tradycję. Dlaczego?

Na “You Tube” krąży film, który spowodował zamieszanie wśród katolików. Otóż na nagraniu widać, jak w czasie spotkania pontyfika z pielgrzymami w Loreto zebrani podchodzą do papieża i zgodnie z tradycją chcą pocałować pierścień na jego palcu. Jednak Franciszek – w niektórych przypadkach bardzo gwałtownie – odsuwa dłoń, nie pozwalając na złożenie pocałunku. Papież uśmiecha się, ale wiernym nie jest do śmiechu.

Przypomnijmy, że Pierścień Rybaka symbolizuje nierozerwalną jedność między biskupem Rzymu i Kościołem, a całowanie go przez katolików jest wielowiekową tradycją. To również wyraz lojalności wobec papieża jako następcy świętego Piotra.

Pierścień Rybaka przedstawia świętego Piotra zarzucającego sieć, a wokół tego wyobrażenia wygrawerowane jest imię papieża. Pierścień, który nosi Franciszek, nie jest złoty, lecz pozłacany.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 28.03.2019 08:31

    Sieć, symbolizuje tych co wpadli w sidła Kościoła?
    Ale żeby Watykan udawał, że nie stać go na złoty pierścień, to już hipokryzja. Udawanie, że szkoda pieniędzy. Skoro to jest ważny element dla wiernych, to naprawdę nie trzeba oszczędzać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.