Papież Franciszek walczy z katolicką tradycją

Opublikowano: 20.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1325

Sobór Watykański Drugi był początkiem końca Kościoła katolickiego. Zmiana liturgii ustanowiona wtedy, stała się ciosem dla całej religii. Z pewnością ustalenie jej i odejście od tradycji, zostało przyjęte z entuzjazmem przez muzułmanów, żydów, hinduistów i innych różnowierców.

Oni pozostali wierni swojej tradycji podczas gdy grupa modernistów postanowiła rozpruć katolicyzm forsowanymi zmianami. Nie da się ukryć, że wśród nich był też papież Jan Paweł II znany wtedy jako kardynał Karol Wojtyła. Potem w trakcie swego pontyfikatu równiueż walczył z kultywowaniem tradycji, co skończyło się ekskomuniką dla arcybiskupa Marcela Lefebrve’a z Francji.

Spór ten dał podstawy czegoś w rodzaju schizmy, co objawiło się powstaniem Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. Cechą charakterystyczną tych chrześcijan było to, że odrzucili zupełnie ekumenizm promowany po Vaticanum Secundum, oraz nie przyjęli do wiadomości zmian tzw. mszału, zaproponowanych za czasów Pawła VI. Innymi słowy Lefebryści kontynuowali odprawianie mszy świętych w tradycyjnym rycie.

Po śmierci Jana Pawła II gdy nadszedł czas pontyfikatu Benedykta XVI, nagle okazało się, że nie ma problemu i postawa papieża była jasna, w dokumencie Summorum Pontificum Ojciec Święty zniósł wszelkie szykany względem Bractwa i pozwolił na odprawianie mszy trydenckich po łacinie. Nieoczekiwanie stało się to w ostatnich latach bardzo popularne. Chrześcijanie, zniechęceni lewacką postawą nowoczesnego kościoła, często zwracali się do rytu trydenckiego i poszukiwali w nim nawet oprawy sakramentów. Popularność tradycyjnych obrzędów mocno zaniepokoiła kościelnych modernistów z jezuitą podającym się za papieża na czele.

Trudno się zatem dziwić, że ogłoszono, że Msza Trydencka została znowu zdelegalizowana. Kościół pana Bergoglio jest haj Facebook i wycina te poglądy , które mu się nie podobają. Jest liczna rzesza duchownych, którzy uważają, że msza trydencka jest wieczna i nikt nie może jej odwołać. Biskupi z USA już powiedzieli, że tradycyjna msza trydencka będzie dalej odprawiana. A tak zwany papież zamiast ograniczać tradycję mógłby zająć się sytuacją Kościoła dewastowanego przez lewackie nowinki, masowe apostazje i ideologię gender.

Na podstawie: Vaticannews.va
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik

Obawiam się, że każda religia ma swojego Bergolio. Przykłady. Generalny kierownik prawosławnych zamontował sobie gabinet i sracz dokładnie nad ołtarzem w najważniejszej bazylice dla tej religii. Albo wielki kierownik od żydków jak mu się zmarło to wierni byli pewni że zmartwychwstanie bo nakładali na niego kapote największego lichwiarza w galaktyce kapitana Jahwa, ale okazało się że nic z tego, oni są zmartwieni tym faktem do dziś dnia i podejrzewają że ktoś ukradł oryginalną kapote a podłożył im falsyfikat. A w islamie wielki kierownik wydał fatwe że w czwartki po godzinie 21 wierni mogą współżyć z chłopcami i nie ma wtedy grzechu bo bozia nie patrzy gdyż jest w kąpieli.