Papież Franciszek obraził księży-gejów „niechcący”?

Opublikowano: 29.05.2024 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1039

Rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni przekazał we wtorkowym oświadczeniu, że Ojciec Święty „jest świadomy opublikowanych niedawno artykułów na temat rozmowy prowadzonej za zamkniętymi drzwiami z biskupami” Konferencji Episkopatu Włoch (CEI).

Podczas tego spotkania papieża zapytano o przyjmowanie do seminarium mężczyzn deklarujących się jako homoseksualiści. Mówiąc biskupom, że homoseksualiści nie powinni być dopuszczani do formacji kapłańskiej, papież argumentował, że „w seminariach jest za dużo »frociaggine«”, co można przetłumaczyć jako „pedał” lub „pedzio”.

Bruni powiedział dziennikarzom, że papież „nigdy nie miał zamiaru wyrazić się w homofobiczny sposób i przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni”.

Główne włoskie gazety „La Repubblica” i „Corriere della Sera” potwierdziły prawdziwość doniesień. Cytując kilku anonimowych biskupów „Corriere della Sera” zasugerowała, że papież nie rozumiał powagi tego terminu w języku włoskim.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wojtek 30.05.2024 07:30

    Papież przeprasza za homofobię, można pakować walizki

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.