Trzeba zakończyć wspieranie terrorystów

Opublikowano: 10.12.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 300

Irański prezydent Hasan Rowhani powiedział, że państwa finansujące terrorystów, muszą skończyć z pośrednią i bezpośrednią pomocą materialną dla radykałów i zacząć współpracować z ich ofiarami.

„Kraje, które przyczyniły się do stworzenia terroryzmu poprzez organizowanie i udzielanie pomocy finansowej, muszą wyraźnie odciąć się od tego procederu i zakończyć bezpośrednie i pośrednie finansowanie terrorystów” – mówił przywódca Iranu podczas konferencji antyterrorystycznej, zorganizowanej w Teheranie. Dodał, że kraje tranzytowe muszą wykazać wolę polityczną i rozwinąć mechanizmy przywracające pokój i bezpieczeństwo w regionie

Według Rowhaniego, państwa sponsorujące dotychczas radykałów, powinny rozpocząć współpracę z ich ofiarami, oferując pomoc finansową i wojskową. Działania terrorystów doprowadziły bowiem do zbrodni przeciwko ludzkości w Iraku i Syrii, zaś kraje które miały wkład w ten proceder, muszą wyrównać powstałe szkody.

Irański polityk wezwał również do współpracy regionalnej w zakresie edukacji, co miałoby pozwolić na przeciwdziałanie przemocy i ekstremistycznym interpretacjom religii. Skrytykował przy tym Radę Bezpieczeństwa ONZ za niewydolność ws. zwalczania terroryzmu.

Rowhani wielokrotnie potępiał działania Państwa Islamskiego, wzywając do współpracy międzynarodowej w celu zwalczania terroryzmu.

Na podstawie: presstv.ir
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.