Panie premierze, czy my jesteśmy terrorystami?

Opublikowano: 13.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1102

„Białe miasteczko”, w którym protestują medycy, powstało obok Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest to wynik sobotniej manifestacji, która przeszła ulicami Warszawy.

Wczoraj na ulice Warszawy wyszli pracownicy ochrony zdrowia. Protestujący przeszli z pl. Krasińskich pod Sejm i Kancelarię Premiera. Zgodnie z zapowiedziami pod kancelarią premiera powstało „białe miasteczko”. Medycy domagają się m.in. zwiększenia nakładów na opiekę zdrowotną, zwiększenia zatrudnienia i podwyżek oraz spotkania z premierem Morawieckim. Wcześniej podobna akcja miała miejsce w 2007 roku. Podczas marszu medycy nieśli transparenty z fotografiami stanu jaki panuje w szpitalach, pojawiły się też szkielety na wózkach inwalidzkich i w trumnach z tablicami pogrzebowymi, na których widniały hasła – Nie doczekałem się rehabilitacji, Same łóżka nie leczą. Z kolei na transparentach wśród maszerujących można było dojrzeć m.in hasła: „Narodowy Fundusz Zguby”, „Nowy Ład – stary burdel”, „Publiczna ochrona zdrowia kona!”, „Nie róbcie z medyków niewolników”.

Zapowiedziano, że każdy dzień białego miasteczka będzie tematyczny i poruszy najbardziej zaniedbane obszary, m.in. onkologię, chirurgię czy psychiatrię.
Jak poinformowało Porozumienie Rezydentów na Twitterze, namioty stoją na pasie zieleni przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów przy al. Ujazdowskich. Dodano, że budowa miasteczka była blokowana, a dostępu do budynku kancelarii broniła policja.

Źródło z otoczenia rządu stwierdziło w rozmowie z PAP, że do spotkania z premierem nie dojdzie, ponieważ postulaty protestujących są wręcz niemożliwe do spełnienia. „To próba nacisku politycznego” – uważa źródło i dodaje, że szef rządu nie spotka się z medykami dopóki nie przedstawią realnych żądań.

Źródło ujawniło również, że aktualne postulaty opiewają na sumę ponad 100 mln złotych, co jest niemożliwe do zrealizowania, biorąc pod uwagę, że tegoroczny budżet na służbę zdrowia wynosił 120 mln złotych.


Szef rządu również zabrał głos w sprawie sobotniego protestu i zapewnił, że rząd cały czas prowadzi rozmowy z medykami.

„Jesteśmy cały czas w dialogu” – powiedział Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla dziennika „Fakt”. Dodał, że minister zdrowia Adam Niedzielski mówił mu o rezultatach ostatnich rozmów, które – jak zaznaczył – nie są łatwe. „Środowiska medyczne parę lat temu w swoim proteście domagały się, aby poziom wydatków na służbę zdrowia wynosił 6,8 proc. My proponujemy 7 proc.” – zauważył.

Przed rozpoczęciem manifestacji na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze poinformowano, że minister zdrowia zaprasza medyków do rozmów „w oparciu o konkretne szacunki dotyczące złożonych postulatów”.

Sam Niedzielski napisał: „Wraz z zaproszeniem do kontynuacji rozmów przedstawiam oszacowanie postulatów komitetu protestacyjnego – dodatkowe 100 mld zł w 2022 r. oraz ponad 25 mld zł jeszcze w tym roku. Oznaczałoby to konieczność podwojenia nakładów i przekroczenie 10 proc. PKB”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,25 (max 5)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
najzwyklejszy
Użytkownik
najzwyklejszy

Popieram wszystkie postulaty lekarzy, dołączam do nich, jako pacjent.

sga
Użytkownik
sga

@najzwyklejszy jacy to lekarze, nie rozsmieszaj mnie.
zlodziejska korupcjogenna holota.

cacor
Użytkownik
cacor

Jednak świat medyków to też świat id..tów
Zamiast “walczyć” o 8 spraw ( natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia w zawodach medycznych, status funkcjonariusza publicznego, wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i stawek tzw. dobokaretki, prawa do urlopu zdrowotnego po 15 latach pracy w zawodzie medycznym) – notabene sterowanych centralnie, czyli dalej to samo g__wno, ale równo, niech wezmą się na monopol ZUS, NFZ!
Wtedy pracujący mogą wybrać normalnego ubezpieczyciela/ płatnika usług medycznych a tym samym lepszą opiekę medyczną (czyt. wizyty w normalnym terminie, w przychodni/ szpitalu z odpowiednim sprzętem, z dobrze opłacanym personelem).
Dzisiaj płacimy chore składki, w sumie to nie wiem za co, a jeszcze chcą podwyższyć…