Pani w chuście rozwodu nie udzielimy

Opublikowano: 20.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Sąd Okręgowy w Luckenwalde w Brandenburgii przed rozprawą rozwodową poinformował pochodząca z Syrii kobietę, że jeśli nie zdejmie z głowy chusty, nie będzie mogła uczestniczyć w rozprawie.

Stanowisko sądu dostał listownie adwokat kobiety. Sędzia stwierdził, że w trakcie rozprawy „deklaracje motywowane religijnie, takie jak noszenie chusty, nie będą dozwolone”

Pismo stanowi, że jeśli ostrzeżenie zostanie zlekceważone, to na rozwodząca się kobietę zostanie nałożona kara. Sąd uważa, że takie stanowisko spowodowane jest przepisem konstytucyjnym.

Urzędnikom sądowym w Niemczech nie wolno nosić symboli religijnych. Mają też obowiązek zachowania neutralności religijnej. Jednak w 2006 roku Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł, że sędzia nie ma prawa wyrzucać z sądu noszących chustę widzów. Zasada neutralności religijnej nie obowiązuje też adwokatów. Mogą oni nosić chustę lub inne symbole religijne.

Sąd w Luckenwalde gdy został przez media zaatakowany za kontrowersyjne pismo, odpowiedział, że „jest odpowiedzialny za przestrzeganie zasad na sali sądowej, gdzie symbole religijne nie maja miejsca”.

Nie uspokoiło to sytuacji, a konstytucjonalista z Uniwersytetu Friedricha-Wilhelmsa w Bonn Klaus F. Gärditz określił list celową próbą „upokorzenia seksualnego” kobiety.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Wspomniany na końcu konstytucjonalista, pisząc takie rzeczy, sam upokarza się intelektualnie.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ustalenie tożsamości w XXI musi odbywać się oczyma?
I publicznie?
A spokojna sala i check jak na lotnisku.

To jest prawdziwa wiadomość?

Zarzuty drugiej strony:
Golizna jest przymusem kobiety?
Jaka strefa jest obowiązkowa?
Jakie strefy bezwzględnie zawsze można zakrywać?
Jakimi kolorami oraz wzorami deklarujemy rodzaj religii?
Jakie sploty i jakie uwypuklenia można układać w bespiecznych kombinacjach?
Jakie materiały niszczą zdrowie jak i dlaczego?

Tysiące pytań.
Kobiety piszcie!

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ