Panele słoneczne zakłócają komunikację radiową

Opublikowano: 16.12.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1348

Szwedzkie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że promieniowanie elektromagnetyczne z elektrowni słonecznych może zakłócać zarówno wojskową, jak i cywilną komunikację radiową.

Szwedzkie Ministerstwo Obrony i Krajowa Rada ds. Bezpieczeństwa Energii Elektrycznej rozpoczęły badanie wpływu promieniowania elektromagnetycznego z elektrowni słonecznych na systemy komunikacji radiowej. Według wstępnych danych z pierwszej fazy badań panele słoneczne mogą zakłócać wojskową i cywilną łączność radiową, dlatego szwedzkie wojsko postanowiło dokładnie zbadać skutki promieniowania z elektrowni, aby znaleźć sposób na ochronę przed nim.

Wraz ze wzrostem liczby elektrowni słonecznych i rozwojem transportu elektrycznego rośnie liczba obiektów elektrycznych służących jako źródła promieniowania elektromagnetycznego. W pierwszej fazie badań szwedzkie wojsko zbadało promieniowanie elektromagnetyczne z paneli słonecznych, autostrad z mobilnymi systemami ładowania samochodów elektrycznych oraz bezprzewodowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

W rezultacie naukowcy doszli do wniosku, że systemy te mogą powodować znaczne zakłócenia w wojskowej i cywilnej łączności radiowej, łączności lotniczej, sieciach komórkowych i telewizji. Ponadto obawy wojskowe spowodowały, że promieniowanie z paneli słonecznych mogłoby zakłócać niezawodne elektroniczne rozpoznanie. Szczegóły prac badawczych prowadzonych przez wojsko nie zostały jeszcze ujawnione.

Wyniki badań zostały przesłane do wszystkich zainteresowanych stron, z którymi planowane jest wypracowanie jednolitych wymagań dotyczących promieniowania elektromagnetycznego z nowych systemów elektrycznych, w tym z elektrowni słonecznych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.