Pandemia według Billa Gatesa

Opublikowano: 01.06.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2035

Bill Gates „filantrop” i współzałożyciel firmy Microsoft, niedawno na swoim blogu napisał, że znaczną część swojego czasu poświęca sprawom szczepionek i pandemii. Jak zauważył, „podejmowane przez nas decyzje będą miały ogromny wpływ na to, jak szybko będzie zmniejszać się liczba osób zarażonych przez CVID-19 i jak długo będzie zatrzymana gospodarka”. Dodał, że „zamknięcie ludzi w domach jest jedynym skutecznym środkiem” przeciwko koronawirusowi. Obecnie istnieje duża szansa, aby „w przeciągu 6 do 10 tygodni” życie powróciło do pewnej normalności.

Według Billa Gatesa w tej chwili najważniejsze jest podjęcie skoordynowanych kroków, które będą dotyczyły każdego kraju i regionu na świecie. Jednym z podstawowych kroków w opanowaniu pandemii jest przyjęcie wspólnej globalnej strategii dotyczącej izolacji społeczeństwa. Uważa, że wszystkie kraje powinny stosować takie same środki i metody walki z COVID-19. Ograniczenie swobód obywatelskich społeczeństwa jest najważniejszą z nich, a niestosowanie takich samych zasad „jest receptą na katastrofę”.

Podkreślił również, iż „jakikolwiek błąd w podejmowaniu decyzji, spowoduje jeszcze większe zniszczenie gospodarcze i zwiększy szanse na powrót wirusa, oraz spowoduje więcej zachorowań i zgonów”. Jako przykład podał Chiny i stwierdził, że pomimo faktu, iż udało im się przezwyciężyć epidemię, to jednak epidemiologowie zapewniają, że ten kraj „nie będzie bezpieczny, dopóki Covid-19 będzie się rozprzestrzeniać na całym świecie bez skoordynowanej kontroli”.

Bill Gates do tej pory za pośrednictwem Fundacji Billa i Melindy Gates wydał ponad 100 milionów dolarów na walkę z kryzysem spowodowanym epidemią. Ponieważ na świecie nic nie ma za darmo, nie można się dziwić, że nalega, aby wykonać o wiele więcej testów, co jak twierdzi pozwoli „szybko zidentyfikować potencjalnych kandydatów do badań klinicznych i dokładnie wiedzieć, kiedy będzie można wrócić do nowej normy”.

W pierwszych dniach kwietnia tego roku, firma farmaceutyczna Inovio, przy wsparciu fundacji Billa i Melindy Gatesów, w otrzymała formalną zgodę na robienie testów szczepionek na ludziach. Inovo jest drugim laboratorium, które osiągnęło ten etap rozwoju w pracach nad szczepionką, po tym, jak laboratorium Moderna z Massachusetts otrzymało pierwszą partię już w połowie marca.

Bill Gates uważa, że znalezienie skutecznej szczepionki jest kluczem do wyeliminowania COVID-19 i jej otrzymanie zapowiada „za 18 miesięcy”. Jak twierdzi, wiele chorób zostało wyeliminowanych dzięki szczepionkom, które notabene dla Billa Gatesa są „cudem” dla ludzkości. Co więcej, jak mówi, znalezienie szczepionki na COVID-19 „to tylko połowa sukcesu: należy wyprodukować miliardy dawek i zrobić szczepienia, aby chronić wszystkich mieszkańców ziemi”.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku wielu chorób, takich jak na przykład Ebola czy AIDS, jak dotąd nie znaleziono żadnej szczepionki. Ponadto wirusy i ich mutacje były od zawsze, one są starsze niż człowiek. Cytując dr. Pawła Grzesiowskiego, który udzielił wywiadu dla PolskaTimes.pl, „koronawirusy to rodzaj wirusów, których cechą wspólną jest pojedyncza nić RNA wewnątrz swojej struktury. Pierwsze informacje na ich temat pojawiły się w latach 60. XX wieku. Szacuje się, że nawet kilkanaście procent wszystkich przeziębień wywołują właśnie koronawirusy. Miliony osób zakażonych tymi patogenami zdrowieje szybko, nawet bez pomocy lekarza rodzinnego”.

Jak wiemy, wirusy podlegają mutacji i ta sama szczepionka nie jest skuteczna na wszystkie jego wersje.

Kto powiedział, że Bill Gates jest nieomylny i jego idea zaszczepienia wszystkich ludzi, jest tym, co należy zrobić? Kto dał mu prawo do decydowania o życiu całego społeczeństwa? Kto będzie ponosił odpowiedzialność za negatywne skutki szczepień? Nie mówiąc o pozbawieniu wolności jednostki do wolnego wyboru i zapowiedzi przymusowych szczepień. Jeżeli dla Billa Gatesa szczepionki są „cudem”, dla wielu milionów ludzi będą zniewoleniem.

Autorstwo: E. Marcinkowska
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 02.07.2020 22:55

    zapewniają, że ten kraj „nie będzie bezpieczny, dopóki Covid-19 będzie się rozprzestrzeniać na całym świecie bez skoordynowanej kontroli”. No i killBill chcę właśnie kontrolę skoordynować, a jest niewątpliwie autorytetem jako autoryzowany twórca. Nie to żebym była jakaś religijna, ale śmierdzi mi to Antychrystem, jaja, może zostanę reżyserem , scenariusz już jest, tytuł roboczy “kill Bill vs coronazombies” , w konwencji komediodramatu z nutką kina grozy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.