Palić papierosy można, zapalać nie można

Opublikowano: 02.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 227

Zakaz używania otwartego ognia na balkonach i w loggiach domów, hoteli i hosteli, m.in. grillowania oraz wystrzeliwania petard, zaczął obowiązywać w Rosji od 1 października.

https://www.youtube.com/watch?v=jPf5GqtbtuU

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że w zgodzie z rozporządzeniem rządu z 20 września „O wprowadzeniu zmian do przepisów przeciwpożarowych” używanie otwartego ognia na balkonach, w loggiach, akademikach i pokojach hotelowych jest od teraz zakazane.

Pod koniec września podczas omawiania nowych przepisów pojawiły się propozycje, że zakaz powinien dotyczyć nie tylko grillowania na balkonach, rozpalania świec, zapałek i zapalniczek, ale też palenia.

Po tym, jak w mediach rozpętała się histeria, że zakazano na balkonach palenia tytoniu, ministerstwo wyjaśniło, że zakaz ich nie obejmuje, jeśli nie stanowi ono zagrożenia dla bezpieczeństwa pożarowego.

Jeśli w wyniku niezastosowania się do obowiązujących przepisów wybuchnie pożar, winowajca zapłaci grzywnę w wysokości 5 tys. rubli (około 300 złotych).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o