Pakt Ribbentrop-Mołotow i „Єdyna Ukraїna”

Opublikowano: 01.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1199

Nie pasuje. W żaden sposób nie łączy się, choćbyś płakał. Nie ma mowy. Albo „Pakt Ribbentrop-Mołotow – zbrodniczy spisek reżimów totalitarnych”, albo „Єdyna Ukraїna”. Żadnych ORAZ! Tylko i wyłącznie ALBO… Te koncepcje są kompletne, absolutne i zupełne antytezy. I razem nie łączą się w żaden sposób, jakbyś się nie starał.

Dobrze jest Białorusinom. Są pogrążeni w swojej „sowieckiej” autokracji, uważają wspomniany pakt za całkowicie legalny i prawomocny wytwór swoich czasów, są pewni, że Brześć i Grodno – to są takie same białoruskie miasta co Mohylew i Witebsk, i nie mają żadnych refleksji na temat „podziału Europy pomiędzy Stalinem a Hitlerem”. Co było – to było, co jest nasze – to jest nasze, ale co do waszego – z przyjemnością weźmiemy udział w dyskusji. Jeżeli ten pakt z punktu widzenia Kijowa jest zbrodniczy, to południowa część Polesia, obecnie ukraińska, całkiem nadaje się na terytorium sporne. Spłonęła stodoła – niech się pali chata…

Ukraińcom stokroć trudniej. Z jednej strony trzeba potępić czasy totalitaryzmu, przekląć „sowok” i wyrzec się jego „krwawego dziedzictwa” – abyś oczyściwszy się ze starych nieczystości komunizmu udać się odnowieni do Europy. Z drugiej strony, dzisiejsza Ukraina jest w istocie produktem paktu Ribbentrop-Mołotow, ponieważ jej zachodnia część wróciła „w ramiona szczęśliwej Ojczyzny” tylko i wyłącznie dzięki stawiennictwu krwawego Stalina. To jak postępować w tym przypadku?

Ponadto 20 października 2016 roku Rada Najwyższa Ukrainy wraz z Sejmem Rzeczypospolitej przyjęła Deklarację Pamięci i Solidarności o wydarzeniach II wojny światowej. W której jest napisane czarno na białym: „Konsekwencją podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow w dniu 23 sierpnia 1939 roku była okupacja Polski przez Niemcy i ZSRR oraz represje wobec narodu ukraińskiego i polskiego”. A także, że „wydarzenia te doprowadziły również do podjęcia w Jałcie w roku 1945 decyzji, które rozpoczęły nowy, trwający pół wieku etap zniewolenia całej Europy Wschodniej i Środkowej”. Więc gdzie udać się biednemu ukraińskiemu Europejczykowi?

Z jednej strony Galicjan, którzy stopniowo przygotowują się do stania się nowymi obywatelami Unii Europejskiej z polskimi paszportami, powinno się aresztować i osądzać na podstawie art. 110 Kodeksu Karnego Ukrainy – bo są zgodnie z prawem separatystami i przestępcami, czyli planują „celowe działania mające na celu zmianę granic terytorium lub granicy państwowej Ukrainy z naruszeniem procedury określonej w Konstytucji Ukrainy”. Z drugiej strony, nawet sama Rada potępiła „zbrodniczy pakt Ribbentrop-Mołotow”… Obecnie galicyjski irredentyzm po cichu się tli, od czasu do czasu wyrzucając na powierzchnię ukraińskiego życia publicznego promienie zachodnioukraińskiego separatyzmu.

A z drugiej strony, jak tylko centralne władze Kijowa osłabną, to od razu we Lwowie, Tarnopolu i Iwano-Frankowsku przypomnią o swoich „polskich korzeniach” i podniosą biało-czerwone sztandary z galicyjskim lwiątkiem w środku…

Autorstwo: A.Rotmann1968
Źródło: WolneMedia.net

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Rhumek 02.07.2022 17:56

    No pięknie. A tak w ogóle to o co panu panie Rotmann. A. chodzi ?

  2. A.Rotmann1968 03.07.2022 04:21

    Chcę, żeby uchodźcy wrócili do domu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.