Pakistański wykładowca skazany na śmierć za bluźnierstwo

Opublikowano: 24.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1499

Junaid Hafeez, 33-letni wykładowca uniwersytecki w Pakistanie, który studiował w USA, skazany został na karę śmierci z bluźnierstwo – w 2013 roku zamieścił w mediach społecznościowych komentarze na temat proroka Mahometa, uznane za pogardliwe.

Pakistańskie prawo przewiduje kary długoletniego więzienia za różne przestępstwa związane z religią, natomiast za obrażanie proroka przewidziana jest kara śmierci.

W pakistańskich więzieniach przebywa około 40 osób skazanych za bluźnierstwo, ale jeszcze nigdy kara śmierci nie była wykonana. Najbardziej znaną osobą skazaną za bluźnierstwo była chrześcijanka Asia Bibi, którą po kilkuletnim pobycie w celi śmierci Sąd Najwyższy uniewinnił i wyjechała do Europy, chroniąc się przed zlinczowaniem.

Junaid Hafeez przebywał większość czasu w pojedynczej celi, ponieważ współwięźniowie próbowali go zabić. Jego pierwszy prawnik został zastrzelony. Wyrok jest nieprawomocny, aktualny obrońca zapowiedział apelację. Po usłyszeniu wyroku zespół oskarżycieli dzielił się z radości słodyczami, wykrzykując „Allahu akbar” i „Śmierć bluźniercom”.

Autorstwo: (g)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 24.12.2019 14:32

    W Polsce się jest skazywanym za antysemityzm, anty LGBT itd. Co kraj to obyczaj.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.