Owadobójcze drony uratują plony kukurydzy

Opublikowano: 04.09.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 549

W Chinach do zwalczania szkodników upraw wykorzystano drony załadowane środkami owadobójczymi. Według Bloomberga skuteczność tej metody wyniosła 98%. W opracowywaniu urządzeń uczestniczyła chińska XAG i niemiecki Bayer. Zostały użyte w rejonie Guangxi.

Drony zostały użyte w rejonie Guangxi. Walka toczyła się przeciwko sówkowatym (Spodoptera frugiperda), które rozwijają się na liściach kukurydzy. W ciągu jednego dnia dorosłe osobniki mogą pokonać dystans ponad 100 kilometrów.

„To potwór zjadający plony, który niszczy ponad 80% upraw rolnych” – w ten sposób szkodnika opisała XAG. Obróbka pól odbywa się głównie w nocy, kiedy motyle są najbardziej aktywne.

Na początku czerwca Bloomberg poinformował, że gwałtowne rozprzestrzenianie się po całym świecie szkodnika rujnuje rolników. Owady pożerają prawie dwieście gatunków roślin, w tym ryż, kukurydzę, warzywa, bawełnę, pszenicę, soję i trzcinę cukrową.

W ciągu pierwszych trzech lat od rozprzestrzenienia się owadów w Afryce rolnicy stracili 13,3 miliarda dolarów. Agencja wskazała, że owady mogą wkrótce rozprzestrzenić się na Europę, Australię i Azję Południowo-Wschodnią. Być może nowe chińskie rozwiązanie pozwoli na uratowanie wielu hektarów upraw. Z takiego nowatorskiego pomysłu na walkę ze szkodnikami być może mogliby skorzystać także polscy rolnicy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Radek 04.09.2019 18:55

  Jakby nie było Bajer umie truć. Ale czemu ludzie obecnie są tak głupi? Pewnie poprzednie środki owadobójcze wytruły ptaki i wszystko co mogło jeść robaki i teraz naturalnie jakiś gatunek jest odporny na poprzednie trucizny. Z takim postępem, to niedługo wytrujemy wszystko, i nas samych. Indianie mawiali: “Jak już każda rzeka i jezioro będą zatrute, jak już wszystkie rośliny będą zatrute, to biały człowiek zauważy, że pieniędzy nie da się jeść.”

 2. Szaman 04.09.2019 20:23

  @Radek

  “Pewnie poprzednie środki owadobójcze wytruły ptaki i wszystko co mogło jeść robaki”
  Jesteś naprawdę bliski prawdy tym stwierdzeniem ale nie do końca. Prawda jest taka że środki owadobójcze wybiły robaki i ptaki zaczęły wymierać z głodu i nie były w sanie wykarmić piskląt, więc ich populacja na terenach wielskich drastycznie zmalała.

  To takie małe sprostowanie. Kiedyś było tym materiał na WM;)

  codo reszty 100% popieram

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.