Otyli będą mieć większe prawa w pracy niż nieotyli!

Opublikowano: 02.06.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 480

Otyli pracownicy będą mieli więcej praw, niż osoby o przeciętnej wadze – doradcy brytyjskiego rządu zarekomendowali rozwiązania, które można uznać za… cokolwiek kontrowersyjne.

O całej sprawie czytamy na łamach portalu “Metro”. Proponowana nowelizacja brytyjskiego kodeksu pracy ma zagwarantować osobom otyłym większe prawa w porównaniu z innymi pracownikami. Grupa ekspertów na czele z profesorem Stephenem Bevanem z Public Health England zaproponowała między innymi możliwość pracy zdalnej takim osobom.

Szef Institute for Employment Studies, organizacji która zajmuje się doradzaniem rządowi i Department of Work and Pensions zwraca uwagę, że pracownicy z nadwagą w pracy są obiektem drwin, niewybrednych żartów, a nierzadko i prześladowania. Jego zdaniem rozwiązaniem problemu dyskryminacji osób otyłych, czyli “fat shamingu”, byłoby zapewnienie im możliwości wykonywania ich obowiązków służbowych z domu.

Bevan dodał również, że inną korzyścią z takiego rozwiązania byłoby zmniejszenie ilości osób korzystających z publicznego transportu w godzinach szczytu. Miejsca w metrze, pociągach i autobusach zrobiłoby się więcej, gdyby grubi pracownicy nie musieli codziennie dojeżdżać do miejsca pracy. Jakby tego było mało członek PHE chce wzmocnić prawną ochronę osób otyłych. Według niego powinni oni mieć większą możliwość pozywania osób, którzy komentują ich wagę!

“Powinniśmy zrobić wszystko, aby ułatwić pracę tym, którzy chcą pracować” – komentuje Bevan na łamach portalu Metro.co.uk. “Może chodzić choćby o godziny pracy. Osobie z otyłością łatwiej jest dojechać do pracy na godzinę 10:00, bo nie będzie czuła olbrzymiej presji jadąc w godzinach szczytu”.

Co sądzicie o takich pomysłach?

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. cacor 02.06.2018 13:42

  Czysta i jawna dyskryminacja osób dbających o siebie i o swoje zdrowie, a przez “normalnych” wagowo.
  Europa zachodnia przez swoją poprawność już zginęła, teraz to już tylko dobijanie.

 2. Niewypadamiteraz 03.06.2018 00:36

  Faktycznie, brzmi jak nieprzemyślane pomysły płynące z dobrej woli. Takie ułatwienia/udogodnienia można zaproponować wszystkim pracownikom, w miarę możliwości. Komuś pracującemu na kasie ciężko będzie wykonywać swoje obowiązki zdalnie z domu.

 3. tithan1 03.06.2018 12:15

  Jeśli otyli będą mogli pracować z domu to wtedy już w ogóle nie będą mieli aktywności ruchowej. Praca blisko lodówki w domu raczej nie sprzyja smukłej sylwetce. Efekt będzie tragiczny dla tych ludzi.

 4. Cosmo 03.06.2018 21:10

  Niech zdycha cała Europa zachodnia. Ostatecznie i tak dojdzie do przesilenia i wszystko wróci do normy. Pytanie tylko jaki % ludności przetrwa nadchodzący armagedon. Otyli padną w pierwszej kolejności, ostatecznie zostaną zjedzeni przez szybszych i zwinniejszych 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.