Ottawa przed nakazem szczepień wiedziała, że są nieskuteczne

Opublikowano: 28.04.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2614

Dokument informacyjny federalnych organów ds. zdrowia, w którym przedstawiono uzasadnienie wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 jesienią 2021 r., potwierdzał, że osoby zaszczepione mogą przenosić COVID-19 w takim samym stopniu, jak osoby nieszczepione, niemniej jednak zachęcał do obowiązkowych zastrzyków.

„Pojawiają się pewne dowody dokumentujące, że przypadki COVID-19 (wariant Delta) u w pełni zaszczepionych osób mogą mieć podobne miano wirusa jak przypadki nieszczepione” – czytamy w briefingu przygotowanym przez Health Canada (HC) i Agencję Zdrowia Publicznego Kanady (PHAC).

Dokument nie poddawał w wątpliwość przydatności przymusu szczepień, mimo że szczepionki COVID-19 nie zatrzymują transmisji, i wzywał do stosowania masek. „To rodzi pytanie o ich zdolność do przekazywania wirusa innym i potrzebę zastosowania dodatkowych środków, takich jak maskowanie. Nauka o zdolności zaszczepionych osób do przenoszenia będzie nadal ewoluować” – czytamy w dokumencie. Wariant Omicron pojawił się kilka miesięcy później, zarażając dużą liczbę ludzi, niezależnie od ich statusu szczepień.

Dokument informacyjny zatytułowany „Fazowe podejście do federalnej polityki szczepień przeciwko COVID-19” został udostępniony w ramach prośby o dostęp do informacji.

W tym czasie premier Justin Trudeau ogłosił zamiar wprowadzenia obowiązku szczepień w sektorach podległych regulacjom federalnym i prowadził kampanię w tej sprawie przed wyborami federalnymi we wrześniu 2021 r.

Epidemiolodzy wiedzieli, że wirus będzie mutował, przez co szczepienia będą coraz mniej chroniły. Stało się to oczywiste w przypadku Omicron, a rząd przyznał to wówczas w dokumentach wewnętrznych. W dokumencie PHAC z lutego 2022 r. opublikowanym w kontekście postępowania sądowego kwestionującego nakaz szczepień dla podróżujących stwierdzono, że w przypadku mutacji Omicron „skuteczność szczepionki przeciwko zakażeniom, objawom choroby i przenoszeniu przy dwóch dawkach wynosiła początkowo ~<50 do 60%, ale po sześciu miesiącach malała prawie do zera”. Wśród innych celów wprowadzenia przez HC/PHAC wymogu w zakresie szczepień była chęć „ustanowienia normy społecznej” i wysłania „ważnego sygnału do zadowolonych ze szczepień lub wahających się Kanadyjczyków”. Autorstwo: Andrzej Kumor Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 28.04.2023 14:34

  Oczywiście że wiedziano o nieskuteczności preparatów. Tyle że nikomu o ich skuteczność nie chodziło. Kanada i Australia były eksperymentem, w jaki sposób zareaguje bardzo bogate społeczeństwo o tradycjach anglosaskich na wprowadzenie brutalnego, totalitarnego zamordyzmu.

  Jak bardzo można przykręcić śrubę? Jakiego pretekstu do tego użyć? Czy pojawi się bunt a jeśli tak, to czy da się go łatwo stłumić? Jak to najlepiej zrobić? Jakich użyć środków? W jaki sposób zorganizować cenzurę? Jak poradzić sobie z tym, że społeczeństwo może korzystać z zagranicznych źródeł informacji bez otwartego wprowadzania cyfrowego gułagu? Czy po wycięciu takiego numeru reżim jest w stanie utrzymać się u władzy?

  Sądząc po tym, kto jest nadal premierem Kanady i kto rządzi w Australii, eksperyment był nadzwyczaj udany.

 2. replikant3d 28.04.2023 16:36

  Irfy, a potem wprowadzą ,,testowany,, w Chinach zamordyzm cyfrowy…

 3. Irfy 28.04.2023 17:51

  @replikant3d
  Zamordyzm cyfrowy to akurat pilnie testują w państwie cara. Wprowadzili na przykład “elektroniczne wezwanie do wojska”. Jeśli wezwany nie stawi się w komendzie uzupełnień, to mu z automatu zatrzymują prawo jazdy, uniemożliwiają sprzedaż nieruchomości oraz zaciągania kredytów. A w ramach tajnych “rozporządzeń wykonawczych” jest też blokada konta w banku.

  W warunkach Imperium Rosyjskiego to szach i mat. Nie da się wykpić zagranicznym kontem, bo zachodnie banki tam nie działają. Chyba że masz konto w Dubaju. Ale jak masz konto w Emiratach, to i na wezwanie do wojska możesz sobie bimbać, bo cię stać na łapówki dla szefa komisji poborowej.

  A teraz wyobraź sobie taką sytuację w Polsce. Powszechny pobór do wojska nam na razie nie grozi, ale jak sobie wymyślą kolejną pandemię, to jesteś ugotowany. Na m-obywatela przychodzi ci “wezwanie do szczepienia”, a jak się nie stawisz w ciągu 7 dni, to łubudu. Wstrzymują ci prawko, więc jak cię złapie milicja, to od razu doprowadza do “punktu szczepień”. A jak będziesz chciał dać nogę i przeczekać, to albo nie będzie się dało, bo będzie to “zarządzenie ogólnounijne”, albo za granicą będziesz grzebał po śmietnikach, bo ci zamrożą środki. Chyba że masz konto w Dubaju 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.