Oświadczenie organizatorów protestów ws. ACTA

Opublikowano: 20.02.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Oświadczenie organizatorów protestów przeciwko ACTA 24.01-25.02.2012 w sprawie deklaracji premiera Donalda Tuska z dnia 17 lutego 2012 roku.

„My, organizatorzy protestów z całej Polski, w związku z deklaracją premiera Donalda Tuska w dniu 17 lutego 2012 w sprawie głosowania przeciw ratyfikacji ACTA w Parlamencie Europejskim, kierując się zasadą ograniczonego zaufania do władzy, czekamy na dalsze działania, potwierdzające słowa i intencje premiera. Oczekujemy jak najszybszego odrzucenia ratyfikacji w polskim Sejmie oraz wycofania przez polski rząd podpisu pod umową ACTA. Nadal też czekamy na publikacją wszystkich dokumentów dotyczących ACTA, w tym dokumentów okołotraktatowych.

Jednocześnie niepokoi nas fakt, że premier nadal nie odniósł się do naszych 13 postulatów oraz w dalszym ciągu twierdzi, że podpisu nie można już wycofać. Przypominamy, że artykuł 41 umowy ACTA daje taką możliwość.

Zagrożenie dla wolności słowa i wolności w Internecie nie zostało zażegnane, dlatego nadal będziemy prowadzili akcje zmierzające do całkowitego odrzucenia umowy ACTA, a także wycofania przez Polskę podpisu na podstawie art. 41 ACTA. W Parlamencie Europejskim i polskim Sejmie są prowadzone prace nad innymi projektami godzącymi w nasze wolności i prawa obywatelskie. Kierując się zasadą przezorności i zdrowego rozsądku, przestrzegamy władze przed złożeniem kolejnego, nieprzemyślanego podpisu, bądź przegłosowaniem kolejnej, nieprzemyślanej ustawy godzącej w wolności i prawa obywatelskie.

Podczas kolejnych 14 dni oczekujemy od rządu zdecydowanych działań, które doprowadzą do wycofania podpisu złożonego pod umową ACTA.”

Organizatorzy protestów przeciw ACTA w Polsce
Tymczasowy rzecznik prasowy – Andrzej Wiśniewski
Źródło: Media RP

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
fm
Użytkownik

To i tak nieźle: “..kierując się zasadą ograniczonego zaufania do władzy,..”

Ja kieruję się zasadą całkowitego braku zaufania dla politycznych krętaczy!

Stopayeti
Gość
Stopayeti

Mam nadzieje ,że “AKTA” to nowy ruch lub początek czegoś co pokaże iż młodzi mają gdzieś tę “jedyną prawdę” wciskaną im na każdym kroku przez polityczne miernoty.Nas okłamali na funduszach,dobrobycie ,emeryturach i zielonej wyspie itp.Premier to lepszy cwaniak,ale po telewizyjnym jego występie myślę że jego koniec już jest bliski.
P.S.
Ciekawe co oznaczają dla premiera Tuska wypowiadane przez niego wielokrotnie słowa cyt: “Biorę za to pełną odpowiedzialność”.Myślę ,że nic a w tłumaczeniu na nasz te słowa znaczą cyt: “Mam was w głębokim poszanowaniu bo widziały gały na kogo głosowały”

aipha
Gość
aipha

Kontakt dla mediów

rzecznik(at)nologo.org.pl
Pozdrawiam !

aipha
Gość
aipha

aa i prawdziwe źródło to http://nologo.org.pl/oswiadczenia/acta-oswiadczenie-organizatorow-protestow-sprawie-deklaracji-premiera-donalda-tuska.html :)

W tej chwili jestem koordynatorem ds informacji a rzecznikiem prasowym mianowałem Artura Syga z Krakowa :)