Ostrzeganie przed imigrantami to mowa nienawiści!

Opublikowano: 16.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 565

Jak podają szwedzkie media głównego nurtu, w zeszłym roku znacznie wzrosła liczba procesów sądowych dotyczących „mowy nienawiści” w mediach społecznościowych. Przypuszcza się, iż jest to najwyraźniej „zasługa” organizacji o wiele mówiącej nazwie Näthatsgranskaren (śledczy zajmujący się nienawiścią w sieci). Założył ją w styczniu 2017 roku niejaki Tomas Åberg, były policjant. Tożsamość pozostałych członków Näthatsgranskaren – w chwili obecnej 15 osób, wśród których znajdują się policjanci, programiści, wykładowcy, prawnicy i pracownicy socjalni, nie jest znana; co więcej, organizacja odmawia podania ich nazwisk do publicznej wiadomości.

Wiadomo natomiast, że sam założyciel jest postacią dość nieciekawą: przez pewien czas ukrywał się za granicą pod zmienionymi personaliami, gdy zgłoszono na policję fakt, iż w 2013 r. zagłodził bydło na posiadanej wówczas farmie; wrócił do kraju, gdy sprawa uległa przedawnieniu. Nawiasem mówiąc, okoliczność ta spowodowała, iż jedna z największych tamtejszych gazet, “Aftonbladet”, cichcem wycofała jego nominację do nagrody „Szwedzkiego Bohatera”– rzecz jasna, został do niej zaproponowany za swoją walkę z „mową nienawiści”.

Niemniej jednak organizacja może liczyć na poparcie państwa: za swoje „działania przeciwko rasizmowi i nietolerancji” otrzymała od rządu niebagatelną kwotę 600 tys. koron, i to w sytuacji, gdy szwedzka policja zmaga się z niedofinansowaniem.

W 2017 r. Näthatsgranskaren zgłosiła 750 przypadków „nienawiści”, z czego – jak podaje “Aftonbladet” – 14 proc. znalazło finał w sądzie, z czego 7 proc. „winnych” zostało ukaranych. Według samego Åberga większość zgłaszanych osób to panie, a średnia ich wieku wynosi 55 lat. Wśród nich znalazła się niekarana wcześniej siedemdziesięciotrzylatka, która udostępniła na “Facebooku” żartobliwy tekst o muzułmańskich emigrantach, napisany przez kogoś innego i krążący w sieci od dwóch lat.

Inna starsza pani spotkała się z zarzutem „nawoływania do nienawiści wobec grupy etnicznej” za opis praktykowanych przez muzułmanów małżeństw pomiędzy członkami rodziny, często znacznie różniącymi się wiekiem.

Najbardziej dramatycznym przypadkiem jest jednak historia 65-letniej Christiny, która miała napisać na “Facebooku”: „Jeżeli to [imigracja] będzie postępować, inteligencja w Szwecji będzie na poziomie złotej rybki” oraz „Odrzućcie wszystko, co ma coś wspólnego z islamem”. Mimo że kobieta nie przyznaje się do tej konkretnej wypowiedzi, nie ukrywa, że pragnie ostrzec swoich rodaków przed muzułmanami. Tym bardziej że miałaby poważny powód – w 2016 roku została zaatakowana przez czterech imigrantów i pobita do nieprzytomności, co pozostawiło po sobie problemy z pamięcią. Żaden ze sprawców nie został ukarany, natomiast Christina – która w tej chwili boryka się z problemami finansowymi – już sześciokrotnie została wezwana na przesłuchanie. Za „szerzenie nienawiści” grozi jej grzywna lub nawet więzienie. Można sobie tylko zadać pytanie: kogo tu należy bronić i przed kim?

Autorstwo: AM
Na podstawie: GatestoneInstitute.org
Źródło: Swiato-Podglad.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kopydlok 16.05.2018 10:46

    Tak się kończą rządy lewaków

  2. Dandi1981 16.05.2018 14:52

    Bronią bydło bo oni maja przeludnic kraje aby bogacze dalej mogli zerwać na taniej sile roboczej.
    A politycy nie reprezentują interesów tych którzy na nich głosowali tylko tych którzy sponsorowali ich kampanie, tych którzy zapewnili im dobrobyt na ich tajnych kontach itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.