Ostatnia zmiana czasu w UE w roku 2021

Opublikowano: 05.03.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1571

Zmiana czasu na letni i zimowy w UE ma być zniesiona w 2021 roku. Taką decyzję podjęła w poniedziałek komisja transportu przy Parlamencie Europejskim (PE). Projekt poparło 23 europosłów, 11 było przeciw. Następnie trafi on pod głosowanie na sesję plenarną PE. Projekt przewiduje zniesienie zmiany czasu w 2021 roku.

Do kwietnia 2020 roku państwa członkowskie UE powinny zadecydować, który czas wprowadzą na swoim terytorium (letni czy zimowy) i poinformować o tym Komisję Europejską.

Te kraje, które wybiorą na stałe „czas letni”, zmienią wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę marca 2021 roku. Z kolei te państwa, które zachowają „czas zimowy” — w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Dlaczego UE zadecydowała zrezygnować ze zmiany czasu? Ponieważ „tak jest zdrowiej i lepiej dla gospodarki” — uważa eurodeputowany PSL Andrzej Grzyb.

„Przy dzisiejszych technologiach nie przynosi to żadnych korzyści gospodarczych, a wręcz generuje koszty, m.in. w transporcie” — powiedział i dodał, że zmiana czasu ma także niekorzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. „Zmiany rytmu dobowego tzw. biorytmów, zwiększają ryzyko zawałów i innych chorób” — podkreślił europoseł PSL.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Murphy 06.03.2019 09:12

    Z tym decydowaniem w jakim czasie zostaje dane państwo to nie do końca dobry pomysł. Jeśli wybiorą jak im się podoba to poza strefami czasowymi pamiętać jeszcze będzie trzeba w jakim państwie jest jaka różnica od strefy czasowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.