Osobne miejsca parkingowe dla osób LGBT i migrantów

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1521

Na parkingu podziemnym w niemieckim Hanau (Hasja) pojawiły się specjalne miejsca parkingowe dla przedstawicieli LGBT+ i migrantów. Pomysł radnych nie przypadł jednak do gustu sporej części mieszkańców, którzy z oburzeniem mówią o segregacji.

Radny miasta Thomas Morlock i szef rady nadzorczej Hanauer Parkhaus GmbH powiedział, że jest to gest wobec osób, które „potrzebują szczególnej ochrony”. Na razie spółka wydzieliła trzy „specjalne” miejsca parkingowe dla przedstawicieli mniejszości seksualnych i migrantów.

Miejsca te widać z daleka, ponieważ zostały oznaczone tęczą. Dla bezpieczeństwa korzystania z parkingu zamontowano kamery monitoringu. Jak zaznaczyła spółka, nikt nie będzie weryfikował, czy osoba, która zaparkowała na tęczowym miejscu jest przedstawicielem środowisk LGBT lub migrantów. Chodzi jedynie o symboliczne wydzielenie miejsc na parkingu i podkreślenie, że ważna jest różnorodność i tolerancja. Radny Morlock dodał, że na tęczowych miejscach mogą parkować również osoby spoza wydzielonych grup.

„Dla tolerancji, otwartości na świat, przeciwko wykluczeniu – pięknie kolorowo” – napisano na „Facebooku” Rady.

Pomysł radnych nie do końca spotkał się z aprobatą mieszkańców. Zarzucono mu przede wszystkim wprowadzanie segregacji parkingowej. Zdaniem mieszkańców, idąc tym tokiem myślenia, na parkingu powinny pojawić się specjalne miejsca dla emerytów, bezdomnych czy przedstawicieli innych grup. Jednak są też głosy aprobujące inicjatywę.

Pod postem na „Facebooku” pojawiło się prawie 400 komentarzy:

„Coraz częściej zastanawiam się, w jakim świecie żyję. Robi się coraz bardziej szalony” – uważa Klaus Piepenbrink.

„Jeśli nie ma innych rzeczy, którymi można się zająć. Bezpieczeństwo, ponieważ farba jest na ścianie, czy skąd bierze się większe bezpieczeństwo?” – pyta Heike Gerlach.

„Naprawdę świetny pomysł… Kto wpadł na taki wspaniały pomysł? Wzruszyłem się… Dziękuję twórcy tych wspaniałych miejsc parkingowych” – napisał Boris Szukala.

„To dość smutne, że w 2021 roku muszą być jeszcze parkingi dla kobiet i tym smutniejsze, że teraz muszą być takie miejsca parkingowe. Jak pięknie byłoby, gdyby nikt – ani jeden człowiek nie potrzebował miejsc parkingowych ze szczególnym bezpieczeństwem…” – uważa Sara Krüppli.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.