Osoba nieokreślonej płci

Opublikowano: 01.03.2017 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 625

Oprócz kobiet i mężczyzn, na Ukrainie pojawiły się osoby nieokreślonej płci. Nowy termin wprowadziło Ministerstwo Zdrowia i już używa w dokumentacji.

O wdrożeniu nowego pojęcia przez resort zdrowia poinformowały ukraińskie media. Dziennikarz Orest Sochar zamieścił na “Facebooku” link do oficjalnego dokumentu ministerstwa „Deklaracja wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej”. W ankiecie należy odpowiedzieć na standardowe pytania. Jednak w rubryce płeć, oprócz tradycyjnego wyboru między „kobietą” a „mężczyzną”, pojawiło się też „N”, co oznacza płeć „niezdefiniowana”.

Dziennikarze wyjaśnili, że tekst deklaracji został zatwierdzony na różnych szczeblach ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia, a także przez szefową resortu Uljanę Suprun.

Tymczasem wielu Ukraińców zastanawia nowy przejaw „zachodniej tolerancji”. Tym bardziej, że w ukraińskiej opiece zdrowotnej są znacznie bardziej istotne problemy, na które należy zwrócić szczególną uwagę. “W całym kraju są pojedyncze przypadki transgenderów, ale za to w medycynie ogromna ilość innych problemów” – podkreślił Sochar. “Jednak Ministerstwo Zdrowia określiło swoje priorytety” – ocenił.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MichalR 01.03.2017 14:31

    Żeby to traktować jak priorytet, to wypadałoby wcześniej zrobić konferencje na ten temat, spierać się przed wprowadzeniem tej nowinki w Talkshow tuż po wieczornych wiadomościach, zorganizować jakiś wiec. Tutaj najzwyczajniej w świecie wykazali się wielką zaściankowością i brakiem poszanowania dla praw mniejszości. Najzwyczajniej w świecie wprowadzili nową rubryczkę w ankiecie?! i co to ma być?! gdzie burza medialna z tego tematu zastępczego?!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.