Osób szkoleniowy ISIL przy granicy z Izraelem

Opublikowano: 15.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Izrael ma więcej wspólnego z Państwem Islamskim niż mogłoby się wydawać. Lokalna stacja telewizyjna Channel 2 przedstawiła reportaż o obozie szkoleniowym tuż przy granicy z Izraelem. Islamiści prowadzą tam rekrutację i organizują szkolenia. Dlaczego więc obóz nie został jeszcze zrównany z Ziemią?

Stacja Channel 2 przedstawiła nagrania i zdjęcia dokumentujące obecność obozu szkoleniowego. Nowa baza została założona na Wzgórzach Golan przez islamistów, którzy zdołali uciec z Rakki. Jak widać pierwsze co postanowili zrobić to znaleźć schronienie i miejsce dla dalszych działań w Syrii. Idealną lokalizacją okazały się Wzgórza Golan, które pozostają pod okupacją Izraela.

To zastanawiające, że nowy obóz ISIL powstał tuż przy państwie, które ma obsesję na punkcie własnego bezpieczeństwa a mimo to nie został jeszcze zniszczony. Przypomnijmy, że pierwsza i jedyna wymiana ognia między IDF a Państwem Islamskim miała miejsce w listopadzie 2016 roku. Co więcej, ISIL przeprosiło za ten atak! Premier Benjamin Netanyahu oświadczył wtedy, że Izrael nie zezwoli na jakąkolwiek obecność islamistów przy granicach państwa. Cytując jego słowa: “Izrael nie pozwoli na to, aby członkowie Państwa Islamskiego czy inni wrodzy aktorzy, pod przykrywką wojny w Syrii ustawiali się przy naszych granicach”. Jednak słowo nie zostało dotrzymane.

Gazeta “Times of Israel” twierdzi, że powiązane z ISIL ugrupowanie Khalid ibn al-Walid Army oraz islamska grupa Front an-Nusra od lat są obecne w pobliżu izraelskich granic. Kraj nie prowadzi walki z terrorystami, ale w ostatnich latach bardzo chętnie przeprowadzał naloty na pozycje syryjskich sił zbrojnych i współpracujących z nimi bojowników Hezbollahu. Taktyka Izraela polega na tym, że nie atakuje się islamistów, którzy walczą z przeciwnikiem zgodnie z zasadą: “Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”.

ISIL jest oficjalnie postrzegane jako jedno z największych zagrożeń dla całego świata. Jednak profesor Efraim Inbar, dyrektor Centrum Studiów Strategicznych Begin-Sadat powiedział w 2016 roku, że zniszczenie Państwa Islamskiego byłoby strategicznym błędem. Analityk stwierdził, że “amerykańska administracja najwyraźniej nie potrafi uznać faktu, że ISIL może być użytecznym narzędziem w osłabianiu ambitnego planu dominacji Teheranu na Bliskim Wschodzie”. Dlatego islamiści swobodnie trenują tuż przy Izraelu, ale wciąż słyszymy, że to Iran stanowi zagrożenie (dla interesów, oczywiście).

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o