Oskarżają wojskowych w Erytrei o masowe zabójstwa

Opublikowano: 26.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1259

Organizacja zajmująca się obroną praw człowieka Amnesty International poinformowała, że ​​wojska Erytrei dokonały masakry cywilów w etiopskim stanie Tigraj.

„Jednostki armii Erytrei, które walczyły w stanie Tigraj, systematycznie zabijały setki nieuzbrojonych cywilów w mieście Aksum w dniach 28-29 listopada 2020 roku. Otwierali ogień na ulicach i przeczesywali dom po domu” – czytamy w oświadczeniu organizacji, powołując się na zeznania ponad 40 ocalałych świadków. Według obrońców praw człowieka działania wojsk erytrejskich w Aksum można utożsamiać ze zbrodniami przeciwko ludzkości.

4 listopada władze Etiopii oskarżyły Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia o atak na bazę wojskową i zmobilizowanie wojsk. Władze Etiopii stwierdziły również, że Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia „uzbroił i zorganizował nieregularne jednostki powstańców”.

Etiopskie wojska rozpoczęły operację wojskową w regionie Tigraj, wprowadzono tam na sześć miesięcy stan wyjątkowy. Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia jest w opozycji do obecnego rządu. Pod koniec ubiegłego roku prezydent etiopskiego regionu Tigraj Debretsion Gebremichael powiedział, że Erytrea wysłała wojska przez granicę w celu wsparcia sił rządowych Etiopii.

Konflikt między Erytreą a Etiopią trwał około 20 lat, w wyniku czego do Etiopii przybyli uchodźcy z Erytrei. Konflikt zakończył się po dojściu do władzy premiera Etiopii Abiyyi Ahmeda Alego, który otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 2019 roku za wysiłki na rzecz zakończenia sporu z Erytreą.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.