Orzełek pozostaje na mundurach leśników

Opublikowano: 12.06.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 454

Po głośnym sprzeciwie leśników, związków zawodowych, polityków opozycji i mediów, m.in. za sprawą „Codziennej”, Ministerstwo Środowiska wycofało się z pomysłu usuwania godła z munduru leśnika. Minister Maciej Grabowski chce zmienić również dotychczasową politykę wobec Puszczy Białowieskiej. “Deklaracje cieszą, ale czekamy na konkrety. A trzeba działać szybko” – mówi „Codziennej” prof. Jan Szyszko.

Deklaracja, że polskie godło jednak znajdzie się w umundurowaniu leśników, padła na spotkaniu ministra ze związkowcami. “Rzeczywiście, minister Maciej Grabowski zapewnił nas, że godło znajdzie się na naszych nowych mundurach” – mówi „Codziennej” Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący krajowego sekretariatu zasobów naturalnych i leśnictwa NSZZ „Solidarność”. “Będziemy tej sprawy bardzo mocno pilnowali. Czekamy na konkrety i kolejny projekt rozporządzenia, bo jak na razie to tylko słowne zapewnienia” – podkreśla Kuszlewicz.

Jak informuje rzecznik Lasów Państwowych, głosy krytyczne wobec zaprezentowanych w rozporządzeniu mundurów, w których usunięto godło Polski z czapek, zostaną rozpatrzone. “W tej chwili orzełek znajduje się na guzikach nowo zaprojektowanego munduru leśnika” – mówi „Codziennej” Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych. “Może się w nim znaleźć również czapka maciejówka z orzełkiem. W tej chwili Ministerstwo Środowiska prowadzi konsultacje w sprawie nowych mundurów i każdy może zgłosić swoje uwagi. Pamiętajmy, że to tylko projekt, a nie ostateczna wersja” – podkreśla rzecznik Lasów Państwowych. “Nowe mundury będą nowocześniejsze i lepsze jakościowo. Ujednolicone stroje będą lepiej się prezentowały i identyfikowały leśników jako grupę zawodową” – podkreśla Anna Malinowska.

Urzędnicy Ministerstwa Środowiska, którzy jeszcze tydzień temu mówili, że umieszczenie godła Polski na czapkach jest „nieuprawnione”, teraz powtarzają formułki o konsultacjach społecznych. – Po ich zakończeniu zostanie ustalony wzór munduru leśnika i odznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – poinformowała nas Joanna Józefiak. Przypomnijmy jednak, że to kolejne konsultacje. Już raz w ubiegłym roku leśnicy jednoznacznie opowiedzieli się za godłem na swoich mundurach.

Autor: Jacek Liziniewicz
Współpraca: prawylas.pl
Źródła: Gazeta Polska Codziennie i Niezależna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 12.06.2014 15:16

  Zadłużą Polskę do tego stopnia, że te lasy w końcu oddadzą, żeby “spłacić” długi, więc to usuwanie symboli narodowych wcale nie dziwi.

 2. manriusz 12.06.2014 21:02

  Kiedy w końcu dokumenty będą podpisywane nazwiskiem osoby która za to odpowiada i może zostac pociągnięta do odpowiedzialności?Chcę wiedzieć że taką decyzję wydał X czy Y a nie Ministerstwo Czegoś Tam.Urzędnik w żaden sposób nie odpowiada za mylną decyzję która może mieć ogromny wpływ na osobe lub nawet społeczeństwo.

 3. agama 12.06.2014 21:35

  Kiedy w Polsce zapanuje demokracja bezpośrednia i nastąpi likwidacja immunitetów – jak w Szwajcarii.

 4. norbo 13.06.2014 07:44

  Przy tej całej medialnej nagonce patriotycznej, z jaką mamy do czynienia w ostatnim czasie (święto flagi, kotyliony, coraz częstsze “święta patriotyczne”, eksponowanie “majestatu władzy”, propaganda prowojenna, etc.) pomysł usunięcia symboli państwowych z umundurowania leśników może wskazywać chyba tylko na jedno – na przygotowania do prywatyzacji lasów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.