Organizatorzy Konwoju Wolności usłyszeli nowe zarzuty

Opublikowano: 27.03.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1187

Postawieni w stan oskarżenia organizatorzy Konwoju Wolności – Tamara Lich, Chris Barber i Pat King – usłyszeli dodatkowe zarzuty. W czwartek wszyscy troje w sposób wirtualny pojawili się w sądzie.

Lich zajmowała się kampanią GoFundMe, w ramach której zebrano ponad 10 milionów dolarów na rzecz wsparcia protestów w Ottawie. Została aresztowana 17 lutego, a następnie zwolniona 7 marca pod warunkiem, że w ciągu 24 godzin opuści Ottawę, nie będzie używać mediów społecznościowych i nie będzie się kontaktować z określonymi osobami.

Chris Barber został zatrzymany w tym samym czasie co Lich, ale zwolniony dzień później pod tymi samymi warunkami. Do tej pory zarzucano mu m.in. niszczenie mienia i zakłócanie porządku, namawianie do łamania zakazów sądowych i namawianie do przeszkadzania policji w wykonywaniu jej obowiązków.

Lich stawiano zarzut namawiania do niszczenia mienia.

W czwartek prokuratura przedstawiła nowe informacje pozyskane od policji w Ottawie, która postawiła dodatkowo po sześć zarzutów Barberowi i Lich. W tym momencie oboje są oskarżeni o niszczenie mienia, namawianie do niszczenia mienia, przeszkadzanie policji, namawianie do przeszkadzania policji, namawianie do zastraszania oraz zastraszanie poprzez blokowanie dróg.

Prawnik obojga oskarżonych, Diane Magas, powiedziała, że musi się zapoznać z nowymi dokumentami złożonymi w sądzie. Następna rozprawa zaplanowana jest na kwiecień. Magas dodała, że chciałaby też wystąpić o zmianę warunków kaucji. Chodzi o zakaz korzystania z mediów społecznościowych przez Lich.

W przypadku Pata Kinga, jednego z najgłośniejszych przywódców protestu w Ottawie, liczba stawianych mu zarzutów doszła do 10. King został aresztowany 18 lutego. Zatrzymanie zostało nagrane na żywo i było transmitowane w internecie. Na początku usłyszał cztery zarzuty. Obecnie jest oskarżany o zastraszanie (2 zarzuty), przeszkadzanie policji (dwa zarzuty), namawianie do przeszkadzania policji, łamanie zakazów sądowych, namawianie do nieprzestrzegania nakazów sądowych, namawianie do zastraszania, niszczenie mienia, namawianie do niszczenia mienia.

King przebywa w Ottawa Carleton Detention Centre. Odmówiono mu wyjścia za kaucją. Następną rozprawę ma wyznaczoną na 4 kwietnia.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.