Opracowano pierwszego bota-prawnika, który udziela darmowych porad prawnych

Opublikowano: 11.08.2017 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 774

Osiągnięcie sprawiedliwości nie jest tanie. Okazuje się jednak, że nawet w tej dziedzinie może pomóc sztuczna inteligencja. Stworzono darmowego chatbota, wyposażonego w wiedzę prawniczą z tysiąca różnych dziedzin prawa.

DoNotPay jest programem, który został stworzony dwa lata temu przez 18-letniego brytyjskiego przedsiębiorcę Joshuę Browdera przy użyciu superkomputera stworzonego przez IBM do odpowiadania na pytania zadawane przez dowolnego użytkownika.

„Zainstalowane rozszerzenie dotyczy prawa konsumenta. Myślę, że firmy powinny być zmuszone do lepszego traktowania swoich klientów, a boty działające na rzecz prawa konsumentów mogą mieć na to wpływ” – twierdzi twórca programu – „Wcześniej głównym sposobem na uzyskanie sprawiedliwości było opłacenie prawnika, teraz jego pracę może darmowo wykonać chatbot”.

Wystarczy opisać swój problem w polu dialogowym, a bot odpowie na nie za pomocą zestawu prostych i szczegółowych rozwiązań. Przeszukiwanie ogromu regulacji prawnych jest idealnym rozwiązaniem dla nowych technologii. Twórca chatbota planuje nawet stworzenia całego biura prawniczego, którego funkcje pracownicze będzie pełnić wyłącznie sztuczna inteligencja.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.