Opracowano pełną mapę Merkurego

Opublikowano: 07.03.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 170

Sonda NASA „Messenger” stworzyła pełną mapę Merkurego – najbliższej Słońca planecie. „Zrobiliśmy z orbity zdjęcie każdego metra kwadratowego Merkurego” – powiedział portalowi Space.com kierownik naukowy projektu, Sean Solomon.

Jak oznajmił, „Messenger” odkrył na Merkurym nowe typy formacji geologicznych. Wśród nich są zagłębienia powstałe przy odparowaniu substancji lotnych. Potwierdzona została hipoteza o obecności lodu wodnego w stale zacienionych kraterach na biegunach planety.

„Messenger” został wysłany w kosmos w 2004 roku.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Takie_tam
Użytkownik
Takie_tam

Czyli jak już tam zabłądzę po pijaku to się nie zgubię. Dobrze wiedzieć :)