Opracowali technologię „uwalnia” od wiary w Boga

Opublikowano: 28.10.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 553

Bezinwazyjna praktyka pozwala stymulować mózg i czasowo stłumić ludzkie myśli dotyczące Boga czy patriotyzmu. Naukowcy używając metalowej cewki stworzyli silne pole magnetyczne wokół przyśrodkowej kory czołowej mózgu, która jest aktywna w przypadku zagrożenia oraz stymuluje ludzkie przekonania i poglądy.

Pod wpływem silnego impulsu magnetycznego naukowcom udało się zminimalizować działanie przyśrodkowej kory czołowej mózgu (pMFC), która jest odpowiedzialna za przekonania religijne i wiarę w Boga.

Bezinwazyjna praktyka nazywana Trancranial Magnetic Stimulation według naukowców może okazać się pomocna w leczeniu objawów depresji.

Pod wpływem silnej dawki magnetycznego impulsu skierowanego bezpośrednio do mózgu, aż o 32,8 procent obniżyła się wśród badanych wiara w Boga, Anioły i Niebo.

W porównaniu do grupy kontrolnej osoby poddane magnetycznemu stymulowaniu (TMS) stały się również o 25,8 procent bardziej przychylne imigrantom, badane osoby otrzymały do przeczytania list w którym imigrant nieprzychylnie wyrażał się o ich kraju.

Dr Keise Izuma z University of York, jeden z autorów badań powiedział: „Zgodnie z oczekiwaniami, okazało się, że kiedy podczas eksperymentu wyłączymy działanie przyśrodkowej kory czołowej mózgu, ludzie stają się mniej skłonni by sięgać do pocieszających idei religijnych, nawet w momencie, kiedy przypominamy im o śmierci”.

Według naukowców wiara w Boga i życie po śmierci, a nawet kwestia patriotyzmu czy imigracji, rodzi się w naszym mózgu.

Naukowcy udowodnili, że poprzez użycie silnego impulsu magnetycznego skierowanego do odpowiedniej części mózgu można sterować ludzkimi myślami oraz „uwalniać” ludzi od wiary w Boga.

Badanie zostały opublikowane na stronie Uniwersytetu Oxford oraz w brytyjskich dziennikach: ““The Independent” i “The Telegraph”.

Tłumaczenie i opracowanie: Michał KK
Źródło: Wolna-Polska.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. jeszcze 28.10.2015 12:09

  Naukofcy od siedmiu boleści.

 2. Świetlisty 28.10.2015 12:13

  Uwolnic świat od eksperymentów na ludziach !

 3. jeszcze 28.10.2015 12:24

  Uwolnić świat od ekperymentatorów.

 4. dagome12345 28.10.2015 14:01

  Ciekawe co ważniejsze w tych badaniach , zablokowanie wiary w Boga czy walka z patriotyzmem i tymi złymi ludźmi , którzy nie lubią imigrantów.

 5. rebelia 28.10.2015 17:56

  Mniejsza o samą religię. Skandalicznym jest sam fakt, że przymierzają się do technologicznego sterowania przekonaniami i poglądami ludzi. Te totalitarne metody są skierowane przeciwko każdemu, kto ma swoje własne przekonania. Może być ateistą i nihilistą -JewSa też go spróbuje dopaść i wytresować polem magnetycznym.

 6. stiopa 28.10.2015 19:45

  Ciekawe kiedy zaczną nadawać takie sygnały za pomocą nadajników a masztach sieci komórkowych. Pewnie ktoś się już nad tym głowi…

 7. Luk 28.10.2015 20:57

  Ciekawe jak obliczyli spadek wiary w Boga o 32.8%?!

 8. agama 28.10.2015 21:57

  chyba wyborcy PO są ofiarami tego czegoś

 9. lboo 28.10.2015 22:17

  @stiopa: Wifi działa na częstotliwości rezonansowej wody. Może przypadek …

 10. Abaddon 28.10.2015 23:21

  Elektromagnetyczna lobotomia. Co ciekawe, już starożytni wiedzieli, że odczuwanie Wyższej Formy Bytu jest umiejscowione w okolicy czoła. Chyba stąd się wzięło wyobrażenie “trzeciego oka” w tym miejscu, a Żydzi nosili jakiś fragment tekstu z Tory też umieszczony na środku czoła. Spieszy im się, żeby zrobić z nas bioroboty.

 11. trewor23 29.10.2015 07:37

  Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze!
  Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze,
  Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona
  Obleją, jak Moskale redutę Ordona:
  Karząc plemie zwycięzców zbrodniami zatrute,
  Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę

  Nie Moskale, tylko kto?!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.