Opozycja planowała obalić Maduro w jeden dzień

Opublikowano: 15.02.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Opozycja planowała błyskawiczne obalenie Nicolasa Maduro po otrzymaniu wsparcia ze strony Stanów Zjednoczonych – podaje gazeta “The Wall Street Journal” (WSJ), powołując się na byłego wysokiego rangą amerykańskiego urzędnika.

Rozmówca gazety twierdzi, że „ludzie z Caracas” sprzedali plan przewrotu Waszyngtonowi, obiecując, że wojskowi przejdą na stronę Juana Guaido, jak tylko ten otrzyma wsparcie z zewnątrz i zacznie działać. „Oni myśleli, że to będzie 24-godzinna operacja” — dodał rozmówca WSJ.

Amerykańska gazeta informowała wcześniej, że w nocy, przed ogłoszeniem się tymczasowym prezydentem Juan Guaido rozmawiał przez telefon z wiceprzewodniczącym USA Michaelem Pencem. Ten ostatni obiecał opozycjoniście wsparcie w walce z Maduro. „Ostatni telefon uruchomił plan” — pisze gazeta.

W styczniu przez kraj przetoczyła się fala protestów przeciwko urzędującemu prezydentowi Nicolasowi Maduro, ponownie wybranego na prezydenta w marcu ubiegłego roku.

Tymczasem minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Arreaza poinformował o utworzeniu grupy ds. przeciwdziałania ingerencji w wewnętrzne sprawy suwerennych państw. W jej skład weszło około 50 państw członkowskich ONZ.

„Dzisiaj ogłaszamy powstanie ważnej grupy wyłonionej spośród państw członkowskich ONZ zaniepokojonych sprawami przestrzegania zasad wspólnoty międzynarodowej. Podzielamy te same niepokoje i bronimy tych samych zasad. Uważamy, iż są naruszane, co wystawia na szwank prawo do pokoju i suwerenności naszych narodów, prawo do rozwoju i pełnej realizacji praw człowieka, prawo do życia” — powiedział Arreaz w czwartek na briefingu.

Jak przekazał stały przedstawiciel Palestyny Riyad Mansour, w skład nowo utworzonej grupy weszło około 50 państw członkowskich ONZ. „Państw popierających Wenezuelę jest około 50″ — powiedział Mansour.

W briefingu wzięli udział przedstawiciele Rosji, Wenezueli i 14 innych krajów. Mansour wyjaśnił, że nie wszystkie państwa popierające ideę utworzenia tej grupy mogły uczestniczyć w briefingu.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o