Opozycja planowała obalić Maduro w jeden dzień

Opublikowano: 15.02.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1714

Opozycja planowała błyskawiczne obalenie Nicolasa Maduro po otrzymaniu wsparcia ze strony Stanów Zjednoczonych – podaje gazeta “The Wall Street Journal” (WSJ), powołując się na byłego wysokiego rangą amerykańskiego urzędnika.

Rozmówca gazety twierdzi, że „ludzie z Caracas” sprzedali plan przewrotu Waszyngtonowi, obiecując, że wojskowi przejdą na stronę Juana Guaido, jak tylko ten otrzyma wsparcie z zewnątrz i zacznie działać. „Oni myśleli, że to będzie 24-godzinna operacja” — dodał rozmówca WSJ.

Amerykańska gazeta informowała wcześniej, że w nocy, przed ogłoszeniem się tymczasowym prezydentem Juan Guaido rozmawiał przez telefon z wiceprzewodniczącym USA Michaelem Pencem. Ten ostatni obiecał opozycjoniście wsparcie w walce z Maduro. „Ostatni telefon uruchomił plan” — pisze gazeta.

W styczniu przez kraj przetoczyła się fala protestów przeciwko urzędującemu prezydentowi Nicolasowi Maduro, ponownie wybranego na prezydenta w marcu ubiegłego roku.

Tymczasem minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Arreaza poinformował o utworzeniu grupy ds. przeciwdziałania ingerencji w wewnętrzne sprawy suwerennych państw. W jej skład weszło około 50 państw członkowskich ONZ.

„Dzisiaj ogłaszamy powstanie ważnej grupy wyłonionej spośród państw członkowskich ONZ zaniepokojonych sprawami przestrzegania zasad wspólnoty międzynarodowej. Podzielamy te same niepokoje i bronimy tych samych zasad. Uważamy, iż są naruszane, co wystawia na szwank prawo do pokoju i suwerenności naszych narodów, prawo do rozwoju i pełnej realizacji praw człowieka, prawo do życia” — powiedział Arreaz w czwartek na briefingu.

Jak przekazał stały przedstawiciel Palestyny Riyad Mansour, w skład nowo utworzonej grupy weszło około 50 państw członkowskich ONZ. „Państw popierających Wenezuelę jest około 50″ — powiedział Mansour.

W briefingu wzięli udział przedstawiciele Rosji, Wenezueli i 14 innych krajów. Mansour wyjaśnił, że nie wszystkie państwa popierające ideę utworzenia tej grupy mogły uczestniczyć w briefingu.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o