ONZ zaczęła oficjalnie promować NWO

Opublikowano: 02.06.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1255

Organizacja ONZ, mająca być centrum Rządu Światowego, obecnie ujawnia otwarcie swoje cele dosłownie pisząc o stworzeniu Nowego Porządku Świata. Na swojej stronie UNNWO.org podała, iż „Projekt Nowy Świat Porządek Organizacji Narodów Zjednoczonych jest globalną inicjatywą wysokiego szczebla założoną w 2008 r. w celu promowania nowego paradygmatu gospodarczego, nowego porządku politycznego, a szerzej – nowego porządku światowego dla ludzkości, który osiągnie globalne cele ONZ dotyczące zrównoważonego rozwoju do 2030 r., a szczęścia, dobrobytu i wolności wszelkiego życia na Ziemi do 2050 r.”.

Strona promuje nowy paradygmat ekonomiczny o nazwie happytalism (w wolnym tłumaczeniu „szczęślizm” lub „zadowolenializm”) definiując go jako „nowy paradygmat ekonomiczny, w którym szczęście, dobrobyt i wolność znajdują się w centrum modeli, systemów i całego życia człowieka”. Doszło nawet do tego, że ONZ obwołała 20 marca międzynarodowym dniem szczęśliwości UNIDOHappiness.

O co jednak chodzi w happytalismie? Generalna idea stojąca za tym systemem polega na oddzieleniu statystyk i wskaźników bogacenia się społeczeństw (np. PKB) uwidoczniających realną zdolność do podnoszenia poziomu życia obywateli od oceny kondycji społeczeństwa. Wskaźnikiem kondycji społeczeństwa ma być statystycznie badane zadowolenie. Oznacza to, że typowy obywatel będzie mógł być biedny jak mysz kościelna, ale będzie deklarować pełne zadowolenie, będzie chodzić głodny i deklarować, że taka dieta mu służy, będzie chory, ale będzie twierdzić, że to jest normalna część życia. Doprawdy, aż trudno wyobrazić sobie rodzaje nadużyć jakie będzie można realizować w takim systemie.

Ostatecznie rządzący chcą by nie było żadnego medium pozwalającego na obiektywną ocenę kondycji społeczeństwa będącego ofiarą postindustrialnych zmian systemowych, takich jak wynikający z automatyzacji drastycznie kurczący się rynek pracy, rozszerzająca się bieda oraz znikający obszar bezpieczeństwa i opieki społecznej. Jak stwierdziło oficjalnie Światowe Forum Ekonomiczne „w 2030 roku będziesz totalnym niewolnikiem”, stąd potrzeba szybkiego przemodelowania i kontrolowania aspiracji oraz oczekiwań społecznych.

Choć idea happytalismu obecna jest od dwóch dekad, to nie wydaje się by zdobyła szerokie zrozumienie i poparcie społeczne. Nie sposób bowiem oceniać jakiegokolwiek działania subiektywnie relacjonowanym poziomem optymizmu, szczególnie w biznesie, produkcji czy realizacji usług. Albo praca została wykonana albo nie, nie ma żadnego znaczenia co się komu wydaje i czy czuje się zadowolony. System komunistyczny, mimo iż ludzie żyli w głębokiej biedzie, od zawsze określał siebie jako najlepszy system na świecie i raj dla robotników. Dysydenci i ci, którzy próbowali wyrazić obiektywny brak podstaw do zadowolenia, byli marginalizowani a nawet zamykani w szpitalach psychiatrycznych.

Przy implementacji takiego systemu ludzie będą mogli się spodziewać dokładnie takich samych efektów, i narastających programów propagandowych wskazujących na różne antyspołeczne zachowania czy grupy. Statystyki staną się narzędziem propagandowym w znacznie większym stopniu niż dziś, ponieważ będą budowane na kompletnie iluzorycznych, abstrakcyjnych i subiektywnych informacjach tworząc coraz bardziej odrywający się od rzeczywistości miraż – urojenie kolorowej szczęśliwej przyszłości Nowego Porządku Świata realizującego plany wojny, pandemii i masowej depopulacji świata.

Źródło: PrisonPlanet.pl

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Domenę UNNWO.org założono 13.10.2018 r. Firmuje ją United Nations New Economic Paradigm Project 2009.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 17, średnia ocena: 4,53 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Taki komunizm 2.0 a’la Korea Północna. Większość i tak powie, że to teoria spiskowa.

realista
Użytkownik

jeszcze tylko trzeba opracować coś w tylu procesu Bokanowskiego i może nieco usprawnić warunkowanie, i będzie powszechna szczęśliwość. i będzie każdy dla każdego.
to ja poproszę działeczkę somy… .. .

Wojna INFO
Użytkownik

PKB to najgorszy z możliwych wskaźników jeśli chodzi o poziom życia i zadowolenia obywateli kraju. Nie ma on nic wspólnego z dobrobytem a jest tylko wskaźnikiem tego jak dobrze (niekoniecznie dla obywateli) przepływa gotówka.
Tymczasem auto podaje go jako lepszy (!) od niezależnych badań tego jak dobrze czują się obywatele danego kraju.

janpol
Użytkownik

No nie, znowu odlot! Jakieś dokumenty, które stanowią jakieś plany, jakichś myślicieli, którzy NIEWĄTPLIWIE są zatroskani tym co się dzieje i chcą jakichś zmian i podpisują co jakiś czas na forum ONZ (organizacji, która już DAWNO nie jest tym czym zaplanowali twórcy i chyba zbliża się do tego co reprezentowała np. Liga Narodów tuż przed wybuchem IIWŚ – obym się mylił) jakieś dokumenty, które są GŁÓWNIE “dobrymi życzeniami”, i które się przeważnie nie spełniają, np. Agenda 2030 mają być dowodem na wprowadzenie rządu światowego? PARANOJA! Zresztą które to z tych celów zrównoważonego rozwoju są szczególnie niebezpieczne i stanowią zagrożenie dla świata?
Cele Zrównoważonego Rozwoju (zawarte w Agendzie 2030):
1.Eliminacja ubóstwa we wszystkich jego formach na całym świecie;
2.Eliminacja głodu, osiąganie bezpieczeństwa żywnościowego i lepsze odżywianie oraz promowanie zrównoważonego rolnictwa;
3.Zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowanie dobrostanu;
4.Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie;
5.Osiąganie równości płci oraz wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt;
6.Zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i warunków sanitarnych poprzez zrównoważoną gospodarkę zasobami wodnymi;
7.Zapewnienie wszystkim dostępu do źródeł stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie;
8.Promowanie stabilnego, zrównoważonego i inkluzywnego wzrostu gospodarczego, pełnego i produktywnego zatrudnienia oraz godnej pracy dla wszystkich ludzi;
9.Budowa stabilnej infrastruktury, promowanie zrównoważonego uprzemysłowienia oraz wsparcie innowacyjne;
10.Zmniejszenie nierówności w krajach i między krajami;
11.Uczynienie miast i osiedli ludzkich bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu;
12.Zapewnienie wzorców zrównoważonej konsumpcji i produkcji;
13.Podjęcie pilnych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom;
14.Ochrona oceanów, mórz i zasobów morskich oraz wykorzystywanie ich w sposób zrównoważony;
15.Ochrona, przywracanie oraz promowanie zrównoważonego użytkowania ekosystemów lądowych, zrównoważone gospodarowanie lasami, zwalczanie pustynnienia, powstrzymywanie i odwracanie procesu degradacji gleby oraz powstrzymanie utraty różnorodności biologicznej;
16.Promowanie pokojowego i inkluzywnego społeczeństwa, zapewnienie wszystkim ludziom dostęp do wymiaru sprawiedliwości oraz budowę na wszystkich szczeblach skuteczne i odpowiedzialne instytucje, sprzyjające włączeniu społecznemu;
17.Wzmocnienie środków wdrażania i ożywienie globalne partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Wojna INFO
Użytkownik

Właśnie sobie sprawdziłem i strony www ONZ są w domenie un.org
Tymczasem strona o której pisze autor nie ma nic wspólnego z ONZ poza bezprawnym używaniem nazwy i znaku tej organizacji.
Na co zresztą w uzupełnieniu zwraca uwagę WolneMedia.

To FAKE NEWS!

Cosmo
Użytkownik

Dla zainteresowanych. https://youtu.be/WK6SW5axZTs
Ogólny przekaz autora jest taki, że doszedł do wniosku iż jest to oficjalne stanowisko ONZ.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Wiec jest to utopia jak komunizm , kazdy mial miec tyle samo a bylo vezprawie i nierownosci.
Wiec na papierze wyglada ladnie ale w praktyce tylko prawo wlaanosci daje impuls do wlasciwego zarzadzania i napedzania gospodarki. Temu postkomunistyczne kraje sa zacofane wzgledem kapitalistycznych krajow, wyjatek chiny. Ale ci maja mld obtwateli ,wieksza dyscypline spoleczna i widocznie lepszych przedstawxieli czyli rzadzacych

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

do @janpol—–
Nie będę opisywał wszytych punktów Agendy 2030, wybiorę tylko kilka.
Generalnie założenia Agendy 2030 brzmią wspaniale ale jakoś tak ogólnikowo.

pkt. 4 (Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie).
Co oznacza w dzisiejszych czasach edukacja ? Np: w takich krajach rozwiniętych?
W coraz większym stopniu dochodzi do stanu gdzie szkoły tworzą bezmyślne roboty.
Nie uczy się logiki, filozofii, niektóre kraje rozmyślają nad wycofanie matematyki z programu jeśli uczeń stwierdzi ,że mu się matma nie podoba( ostatni bastion zmuszający do myślenia logicznego). Oczywiście tworzy się nowe kierunki dla “gamerów” gdzie można studiować jak “grać w grę”. Z tego co pamiętam 60% uczniów kończących liceum w USA , którzy chcą pójść do koledżu, musi brać dodatkowe lekcje z czytania i pisania!!! Coś koło 60% uczniów kończących liceum nie nadaje się do wojska ( na trepa) ponieważ nie nabyło podstawowych umiejętności liczenia, nie zna geografii, ma problemy z czytaniem i pisaniem. Oczywiście nauka genderyzmu ma się coraz lepiej , a uczniowie już nie są tak zaściankowi jak pokolenie ich rodziców :)

pkt. 5 (Osiąganie równości płci oraz wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt)
Co się obecnie kryje za hasłem równości oraz tolerancji?
Maksymalne zdyskredytowanie znaczenia rodziny. Tworzenie nowego modelu gdzie nie ma miejsca na przywiązanie, poświęcenie. Najważniejsza jest “samorealizacja”, kult jednostki, spełnianie własnych zachcianek. Oczywiście plebsowi podsuwa się gotowe i teoretycznie łatwe rozwiązania. Nie macie dzieci? Przywieziemy wam emigrantów. Nie chce ci się pracować w nużącej pracy ( praca w fabrykach)? Przywieziemy wam emigrantów lub eksportujemy tą prace do Chin ( Chińczycy potulnie będą robić za miskę ryżu). Nie macie czasu wychowywać dzieci ? Państwo stworzy wam prawo , które wszytko ureguluje(tworząc z rodzica dostarczyciela pożywienia, dachu nad głową). I właśnie tu jest ukryty najważniejszy cel genderyzacji( tzw równości płciowej). Nie mogąc się odwołać do więzów rodzinnych, pomocy rodzinnej, człowiek będzie szukał poczucia bezpieczeństwa gdzie indziej , czyli w wszechobecnym państwie. A państwo jak to państwo pomoże ci ale nie za darmo , zapłacisz wolnością.

pkt. 6 i 7 (.Zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i warunków sanitarnych poprzez zrównoważoną gospodarkę zasobami wodnymi –Zapewnienie wszystkim dostępu do źródeł stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie).
Czyli co ? Co oznacza zrównoważony dostęp do wody i energii w świecie gdzie zaczynają się pojawiać coraz częstsze ich niedobory? Ano redystrybucję oraz całkowitą kontrole wody oraz energii, bo ma być sprawiedliwie oraz ekologicznie. I może to nawet nie jest takie do końca złe, bo zużywamy bezmyślnie coraz więcej “wszystkiego”. Ale niestety kontrola nad woda oraz energią daje kontrolę nad człowiekiem. Wybij sobie z głowy ,że dadzą ci możliwość pozyskiwania własnej bez podatkowej energii (np:w słońca, wiatru itd). Aby plebs mógł pozyskiwać własną energię, najpierw trzeba inaczej złapać go za mor…dę oraz stworzyć w pełni kontrolowane środowisko ekonomiczno-prawne, bo bez tego jeszcze by się poczuł wolny. I mógł powiedzieć NIE.

pkt.11 (Uczynienie miast i osiedli ludzkich bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu).
To chyba najprostsze. Permanentna oraz bezwzględna kontrola każdej jednostki , każdego jej ruchu, do takiego stopnia, aby strach przed karą , pozbawieniem przywilejów obywatela powodował samokontrolę oraz kontrolę współobywateli (będziesz donosił na każdego z twojego toczenia aby tylko coś się do ciebie “nie przykleiło”). System ten przechodzi właśnie beta testy w Chinach.

pkt. 12 (.Zapewnienie wzorców zrównoważonej konsumpcji i produkcji)
W skrócie. Stworzyć taki system aby plebs na dole miał kontrolowany dostęp do owoców własnej pracy. Owoce te były swoistą nagrodą za podporządkowanie się systemowi. Oczywiście trzeba to zrobić w taki sposób aby bał się napomknąć ,że elity na górze niezrównoważenie konsumują efekty jego pracy:) Gdy to zrobi zostanie z automatu wrogiem wspaniałego zrównoważonego planu :) czyli terrorystą :)

pkt. 13 (Podjęcie pilnych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom)
Jeśli muszę tłumaczyć ten najoczywistszy punkt ,oraz to, jak poprzez niego chce się zbudować system opresji ( kontroli społecznej) to generalnie nie mamy o czym gadać , a moje powyższe wypociny są bezużyteczne.

Mógłbym tak opisać każdy z niewymienionych przez ciebie pkt. Agendy 2030.
Ogólnie chodzi o możliwość postawienia znaku równości miedzy zrównoważonym rozwojem , a całkowitym podporządkowaniem jednostki systemowi ( oczywiście wszytko w imię dobra wspólnego).

Pozdrawiam.

Piron
Użytkownik
Piron

Ludzie którzy zawsze zaprzeczali istnieniu planów NWO, (w stosunku do ludzkości) nigdy w to nie uwierzą. Nawet jeśli zostanie im zaaplikowana zabójcza dawka przymusowych szczepień, (na wyimaginowanego wirusa) to na łożu śmierci będą o swój nędzny koniec oskarżać wszystkich, oprócz swojej ignorancji.

janpol
Użytkownik

Ale jak na razie nie ma “zabójczej dawki szczepień” i nie wiem kiedy będzie. Zastanawia mnie ta “pomysłowość” w wyszukiwaniu “podtekstów” np. “…Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie…” to oznacza, że “…szkoły tworzą bezmyślne roboty…”. Nie mam wpływu co się dzieje w głowach innych ale np. OD LAT pisze, że nie należy brać za przykład tego co się dzieje np. w prl – bis i uznawać to za JAKĄKOLWIEK normę, tylko starać się aby wcielić w życie postulaty naszych PRAWDZIWYCH elit, choćby i ten: “…Lecz nade wszystko – słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo zawsze prawo znaczy, A sprawiedliwość – sprawiedliwość…”. No ale cóż…

Czasem też zastanawia mnie jak rozwiązać GLOBALNE problemy, jeżeli nie ma GLOBALNEGO porozumienia miedzy krajami i ich rządami? ONZ, jak już pisałem, już nic nie znaczy, nawet ta stronka o NWO, a alternatywy nie widać? Jakiś pomysł?