ONZ ostrzega przed katastrofą chemiczną na Ukrainie

Opublikowano: 12.03.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 360

W strefie działań bojowych na wschodzie Ukrainy jest duże ryzyko wycieku chemikaliów, co może mieć katastrofalne skutki dla ekologii i zdrowia miejscowej ludności. O tym powiedział specjalny pracownik ONZ ds. Praw Człowieka Baskut Tuncak – informuje oświadczenie prasowe tej międzynarodowej organizacji.

Według słów Tuncaka, w Donbasie mieszczą się liczne zakłady chemiczne i przemysłowe. Starcia zbrojne mają miejsce w bezpośredniej bliskości tych przedsiębiorstw.

Przypomniał, że 24 lutego ostrzelano budynek, w którym przechowuje się siedem ton chloru. Kontenery z gazem nie zostały uszkodzone, ale w razie uszkodzenia choćby jednego w nich mogli zginąć wszyscy znajdujący się w promieniu 200 metrów. W razie poważniejszego uszkodzenia trzeba byłoby ewakuować wszystkich mieszkających w promieniu do 7,4 kilometra.

Ekspert ONZ wezwał strony konfliktu do uwzględniania cywilnego charakteru obiektów takiej infrastruktury i systemu dostawy wody. Powiedział, że przylegające do nich terytoria należy demilitaryzować.

Tuncak zalecił także zapewnienie odpowiedniego ekwipunku pracownikom służb dostawy wody na wypadek uszkodzenia magazynów chloru. To dotyczy rejonów znajdujących się zarówno pod kontrolą kijewskiego rządu, jak i proklamowanych Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.