ONZ oskarża władze Ukrainy o masowe tortury

Opublikowano: 04.06.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 618

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy masowo zatrzymuje osoby sympatyzujące z powstańcami i systematycznie stosuje wobec nich tortury – poinformowała w piątek brytyjska gazeta „The Times”, powołując się na pomocnika sekretarza generalnego ONZ ds. praw człowieka Iwana Szymonowicza.

Według słów Szymonowicza w raporcie ONZ opisano setki przypadków nieprawomocnych aresztowań i brutalnego traktowania zatrzymanych zarówno przez powstańców, jak i przedstawicieli ukraińskich władz. W dokumencie, jak zaznaczył pomocnik sekretarza generalnego ONZ ds. praw człowieka, po raz pierwszy ukazano „skalę i brutalność systemu tortur wspieranego przez państwo (Ukrainę)”, a także ujawniono istnienie pięciu tajnych więzień rządowych.

Szymonowicz podał kilka konkretnych przypadków bicia i torturowania zatrzymanych przez funkcjonariuszy SBU. Głównie – według jego słów – wobec jednego z nich zastosowano paralizator, kilkakrotnie rażono go prądem w głowę i grożono śmiercią, jeśli nie przyzna się do winy. Bito go też młotkiem. W wyniku mężczyznę zmuszono do przyznania się przed kamerą do tego, że jest „członkiem grupy zbrojnej”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.