ONZ opublikowała poradnik zwalczania teorii spiskowych

Opublikowano: 03.08.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1444

Organizacja Narodów Zjednoczonych wypowiedziała wojnę teoriom spiskowym, opisując wzrost myślenia spiskowego jako „niepokojący i niebezpieczny”, i zapewniając społeczeństwu zestaw narzędzi do ochrony przed nim.

Poniżej propagandowy materiał wideo UNESCO wspierający akcję zwalczania teorii spiskowych. Widać, jaka teoria spiskowa najbardziej „boli” inicjatorów akcji.

UNESCO połączyło siły z Twitterem, Komisją Europejską i Światowym Kongresem Żydów, aby rozpocząć kampanię o nazwie „#ThinkBeforeSharing: Stop rozprzestrzenianiu teorii spiskowych”.

ONZ chce, abyś był przekonany, że wydarzenia NIE SĄ „potajemnie manipulowane za kulisami przez potężne siły z negatywnymi intencjami”. Jeśli zaś spotkasz kogoś, kto myśli, że globalna elita spiskuje w celu konsolidacji władzy, musisz podjąć odpowiednie działania.

Według UNESCO „jeśli jesteś pewien, że spotkałeś się z teorią spiskową” w Internecie, musisz „zareagować”, natychmiast zamieszczając odpowiedni link do „witryny sprawdzającej fakty” w komentarzach. Nieważne, że „weryfikatorzy faktów” to w większości nieprzeszkoleni i niewykwalifikowani ludzie.

UNESCO udziela również porad każdemu, kto natknie się na prawdziwego teoretyka spiskowego na żywo. Według agencji ONZ w żadnym wypadku nie można wdać się w kłótnię z teoretykiem spiskowym. „Każdy argument może być traktowany jako dowód, że jesteś częścią spisku, i wzmocnić to przekonanie”, a teoretyk spiskowy prawdopodobnie będzie „twardo argumentował, aby bronić swoich przekonań”. Zamiast tego musisz wykazać się „empatią”, unikać „wyśmiewania ich”, a jeśli jesteś dziennikarzem, musisz „zgłosić” ich w mediach społecznościowych i „skontaktować się z lokalną/krajową radą prasową lub rzecznikiem prasowym”.

UNESCO przyznaje, że spiski istnieją. Zgodnie z prawem, jeśli jeden człowiek z drugim planują napaść na sklep spożywczy, to z definicji jest to spisek. Jak jednak odróżnić prawdziwą, wiarygodną teorię spiskową od tej „niezaszczepionej”? Według ONZ teoria spiskowa jest prawdziwa, jeśli zostanie „odkryta przez demaskatorów lub media”.

Bez komentarza.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: NewsPunch.com, en.UNESCO.org
Źródło: MediaNarodowe.com

17

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.